Portal Wtorek - 2 czerwca 2020 Erazma, Marianny, Marzeny      "Prawdziwe szczęście jest rzeczą wysiłku odwagi i pracy". Honoriusz Balzac
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-05-14 Giełda czy kantor - gdzie najlepiej kupić Bitcoina?

Osoby, które planują zakup kryptowalut z reguły szukają ciekawych ofert na giełdzie. Większość z nas nie bierze pod uwagę kantorów online. Jeśli jednak przemyślimy tą opcję, może się okazać, że będzie ona równie korzystna.

Dlaczego warto korzystać z kantorów online?

Korzystając z tej opcji częściej natrafimy na nazwę "kantor Bitcoin" niż "kantor kryptowalut". To nie oznacza jednak, że w tym miejscu zakupimy wyłącznie bitcoiny. Główna przewaga tego rozwiązania to szybki proces zakupu różnych kryptowalut. W większości przypadków użytkownicy kantorów nie potrzebują skanowania, przesyłania specjalnej dokumentacji, ani przechodzenia szczegółowej weryfikacji dwuetapowej, aby dokonać zakupu waluty. Kiedy korzystamy z giełdy, ten proces trwa o wiele dłużej. Kantor online jest również doskonałą opcją dla każdego, kto chce zachować anonimowość.

Większość inwestorów korzystających z kantorów online docenia przede wszystkim prostotę tego rozwiązania. Osoba kupująca nie musi znać całego schematu działania giełd, rozumieć wykresów, czy rodzajów zleceń. Wszystko, co należy zrobić to określić swoje zapotrzebowanie na konkretną kryptowalutę oraz dokonać zakupu. Działania przypominają korzystanie z kantora obsługującego tradycyjne waluty. Intuicyjny, prosty interfejs oraz czytelne rozwiązania bardzo ułatwiają działania, zwłaszcza osobom początkującym na rynku kryptowalut.
Dlaczego większość inwestorów wciąż wybiera giełdy kryptowalut?

Pomimo, że rejestracja na giełdzie najczęściej wiąże się z procesem weryfikacji danych oraz brakiem anonimowości, to platformy tego typu wciąż przyciągają tysiące nowych użytkowników. Giełdy oferują cały przekrój kryptowalut, bez trudu znajdziemy tam oferty nawet niszowych, mało znanych opcji. Zakładając konto na jednej z najlepszych giełd uzyskujemy dostęp do najniższych cen i najkorzystniejszych ofert.

Przeciwnicy kantorów zwracają uwagę przede wszystkim na ceny, które są wyższe niż na giełdach. Wybierając kantor z reguły musimy nastawić się na poniesienie około 2% wyższego kosztu. Właściciel kantoru sam decyduje o kursach kryptowalut oraz czerpie zarobki z różnicy pomiędzy ceną kupna i sprzedaży. Należy pamiętać, że ceny zmieniają się dynamicznie i należy na bieżąco sprawdzać aktualizacje.
Właściciele giełd cały czas udoskonalają usługi, zapewniają intuicyjne interfejsy oraz proste w obsłudze rozwiązania. Oprócz tego, kładą coraz większy nacisk na kwestie bezpieczeństwa. Największe giełdy zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów, aby zapewnić jak najskuteczniejsze metody ochrony przed atakami hakerów.

Inwestorzy, którzy chcą działać na giełdzie mają duży wybór firm krajowych oraz zagranicznych kuszących coraz bogatszą ofertą. Jedna z największych możliwości, jakie zapewniają giełdy to handel walutami i szanse na znaczne zyski. Mniej doświadczeni użytkownicy mogą skorzystać z profesjonalnych platform, które pomogą im w decyzjach inwestycyjnych na giełdach.

Jak wybrać najlepszy kantor online?

Dla kogoś, kto nie ma styczności z kantorami wybór dostępnych opcji może wydawać się mocno ograniczony. Jednak wystarczy krótki research, aby znaleźć wiele podmiotów oferujących takie usługi. Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych opcji:

1. Bitcantor

Spółka Bitcantor pochodzi z Wielkiej Brytanii, jednak posiada mocne powiązania z giełdą BitBay w Polsce. Dzięki temu użytkownicy z naszego kraju mogą liczyć na szereg udogodnień, takich jak dobry support, profesjonalna obsługa klienta i wysoki poziom bezpieczeństwa.

2. InPay

InPay to kolejny kantor godny uwagi. Dzięki niemu możemy nabyć bitcoiny lub zapłacić nimi za tradycyjną walutę. Bitcoinowy system płatności to niezaprzeczalna zaleta, która wyróżnia InPay na tle innych kantorów.

3. 4coins

4coins uzyskuje silną pozycję dzięki długiej obecności na rynku. Firma powstała 6 lat temu i do tej pory działa bez zakłóceń. Dodatkowo 4coins wprowadził opcję portfela online do przechowywania kryptowalut. To bezpłatne narzędzie dostępne w języku polskim ma szansę przyciągnąć nową grupę użytkowników.

4. Bitcoin Warszawa

Bitcoin Warszawa to stacjonarny kantor, który możemy znaleźć w samym sercu stolicy. Usługi świadczone przez firmę cieszą się bardzo dobrą opinią i uzyskały już grono zadowolonych klientów.

5. FlyingAtom

Dzięki FlyingAtom również nabędziemy walutę w Warszawie oraz innych punktach dostępnych w dużych miastach. Jeśli zajdzie taka konieczność, przedstawiciele spółki mają możliwość dotarcia do wszystkich miejsc w kraju. Dodatkowo FlyingAtom oferuje różne szkolenia dla inwestorów.Jak kształtuje się przyszłość kantorów online?

Istnieje teoria, że kantory online, podobnie jak tradycyjne miejsca zakupu walut FIAT, niedługo pojawią się na ulicach oraz we wszystkich centrach handlowych. Istnieje szansa, że tak właśnie się stanie, biorąc pod uwagę fakt, że kolejne firmy ogłaszają otwarcie pierwszych stacjonarnych punktów tego typu. Pierwsze fizyczne kantory znajdziemy w stolicy kraju, jak również w innych dużych miastach. Powoli swoje usługi otwierają również mniejsi pośrednicy w miastach takich jak Przemyśl, Mielec, Dębica, czy Jarosław.

Silesian


 Aktualności
02/06 Nagonka na ministra zdrowia
02/06 [TYLKO U NAS] Prezydent RP do oo. redemptorystów z Torunia: Dziękuję przede wszystkim za dzieła, które budują polski patriotyzm i pamięć o tych, którzy byli bohaterami najstraszniejszych czasów
02/06 [TYLKO U NAS] Prezydent A. Duda: Bardzo wielu rodaków odczuło, że rodzina znalazła się na pierwszym miejscu zainteresowania polskich władz w ciągu ostatnich 5 lat i dla mnie też to było ogromnie ważne
02/06 Czas pielgrzymowania do Królowej Polski
01/06 [TYLKO U NAS] B. Nowak: Dyrektor szkoły musi spowodować, żeby te dzieci, które nie przychodzą do szkoły, nie były pozbawione kontaktu z nauczycielem i kontaktu z nauką
01/06 Nowe wytyczne resortu edukacji
01/06 Jak przygotować rodzinę na pobieranie wymazów?
01/06 [TYLKO U NAS] Prof. G. Kucharczyk: To nie Kościół ma problem z ludzkim ciałem, ale współcześni budowniczowie ,,nowego wspaniałego świata"
 Duchowość, Religia, Kościół
02/06 Odrodzenie wspólnoty Kościoła po epidemii
01/06 Koniec limitu wiernych w kościołach
01/06 [TYLKO U NAS] Ks. M. Frankowski z Detroit: Czas separacji przyniesie dobre owoce, a ludzie docenią, jak wielkim skarbem jest możliwość bycia we wspólnocie Kościoła


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł