Portal Poniedziałek - 27 maja 2019 Amandy, Jana, Juliana      "Kochać to trwać w wierności i oddaniu". William Szekspir
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-04-21 Karta Dużej Rodziny

Coraz więcej rodzin posiada Kartę Dużej Rodziny. Z roku na rok wzrasta też liczba partnerów programu. Posiadaczom karty przysługuje szereg zniżek. Dzisiaj z karty skorzystamy w ponad 22 tys. miejsc.


Kartę Dużej Rodziny posiada już ok. 700 tys. rodzin wielodzietnych.– W Małopolsce jest to blisko 150 tys. rodzin, blisko 350 tys. osób – wskazuje Jacek Kowalczyk, dyrektor wydziału polityki społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.Liczba użytkowników karty poszła w górę wraz z początkiem roku. Teraz Karta Dużej Rodziny nie przysługuje już tylko rodzicom, którzy wychowują co najmniej troje dzieci.


Z oferty mogą skorzystać także ci, którzy kiedykolwiek mieli troje dzieci. Nie ma już znaczenia wiek – przypomina minister rodziny Elżbieta Rafalska.– 205 tys. rodziców w tej sytuacji skorzystało z tej oferty – podkreśla minister rodziny, pracy i polityki społecznej.Karta była inicjatywą oddolną – wskazuje Bożena Pietras ze Związku Dużych Rodzin Trzy Plus.– Na szczęście zauważano to, że rodziny tego potrzebują, żeby lepiej się rozwijać – akcentuje.Z roku na rok – obok liczby użytkowników – rośnie też liczba firm i instytucji, które oferują zniżki, właśnie na Kartę Dużej Rodziny.– Ta oferta w każdym roku może być odmienną, ale z całą pewnością będzie coraz bardziej różnorodna i coraz bardziej bogata – wskazuje min. Elżbieta Rafalska.Obecnie kartę honoruje ponad 5 tys. podmiotów. Z oferty skorzystamy w 22 tys. miejsc.– To jest cała baza, szeroka baza ofert zarówno w sklepach spożywczych, obuwniczych, garmażeryjnych, galanteryjnych i można by tak wymieniać – podkreśla minister rodziny, pracy i polityki społecznej.– W samym transporcie jest to np. ponad 2 tys. stacji paliw w całej Polsce – dodaje Liliana Sicińska ze Związku Dużych Rodzin Trzy Plus we Wrocławiu.


– Jeżeli kupujemy buty na wiosnę, to w rodzinie, gdzie jest czwórka czy piątka dzieci tych butów potrzeba tyle par, żeby dla wszystkich wystarczyło – podkreśla.Dlatego firmy zyskują lojalnych klientów. Zresztą nie tylko, bo dodatkowo mogą powiedzieć o sobie, że są przyjazne rodzinie.– Teraz bardzo rozpoznawalna jest nasza naklejka Karty Dużej Rodziny, nasze logo – zauważa Bożena Pietras ze Związku Dużych Rodzin Trzy Plus.Dzisiaj duże rodziny są coraz bardziej widoczne w przestrzeni publicznej. Zniżki umożliwiają wspólne wyjście z domu. To także zasługa karty.– Ona przede wszystkim zmieniła spojrzenie społeczeństwa na duże rodziny – akcentuje Bożena Pietras.


– Bardzo ważnym elementem tej karty jest podkreślenie, że duża rodzina, trójka i więcej dzieci, to coś pozytywnego – przypomina Jacek Kowalczyk z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.Rodziny mogą liczyć na więcej. Związek Dużych Rodzin Trzy Plus, który od 2017 roku pozyskuje nowych partnerów, nie zamierza spocząć na laurach.– Liczba podmiotów proponujących nam upust z roku na rok rośnie – mówi min. Elżbieta Rafalska.Z korzyścią dla całego programu było też powstanie specjalnej aplikacji.
Do tej pory do rodzin trafiło już ok. 400 tys. mobilnych Kart Dużej Rodziny.TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 20 kwietnia 2019

mj

 Aktualności
26/05 Dyrektor Radia Maryja: Kiedy chcieli zniszczyć Kościół, zniszczyć wiarę, to zawsze uderzali w kapłanów
26/05 W Polsce trwają wybory do Parlamentu Europejskiego
26/05 [TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz: Ideologia gender to atak sił lewicowych, służących zniszczeniu całej kultury zachodniej, całej kultury chrześcijańskiej
26/05 [TYLKO U NAS] Ks. prof. D. Oko: Celem genderystow są przede wszystkim dzieci
26/05 Ks. prof. T. Guz: Gender sprowadza człowieka wyłącznie do materii
23/05 Czy EKUZ może zastąpić ubezpieczenie turystyczne?
 Duchowość, Religia, Kościół
26/05 Rozeznanie // 6. Niedziela Wielkanocna
26/05 Ks. bp M. Solarczyk: Bądźmy tymi, którzy staną z gotowością, z otwartością, z zasłuchaniem - chcę zasłuchać się w to, co Chrystus do mnie mówi


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł