Portal Poniedziałek - 26 sierpnia 2019 Ireneusza, Konstantego, Marii     "Człowiek został stworzony na podobieństwo Boga - jest zdolny do miłowania i przyjmowania daru miłości." - Jan Paweł II
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-04-20 Caritas przygotowuje śniadania dla osób samotnych i potrzebujących

Z okazji nadchodzących świąt Zmartwychwstania Pańskiego w całej Polsce Caritas przygotowuje śniadania dla osób samotnych i potrzebujących. W miastach całej Polski spotkania odbywają się w różnych terminach; w Wielką Sobotę, Niedzielę Wielkanocną lub drugi dzień świąt.


W Częstochowie we wspólnym śniadaniu uczestniczy blisko 350 osób. Ks. Marek Bator, dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, zwrócił uwagę na duchowy wymiar tego spotkania.Chcemy, żeby przede wszystkim był to czas spotkania. To są osoby połączone w słabości. To często z powodu swego ubóstwa, niestety będzie to też ubóstwo duchowe – to jest często razem powiązane. Chcemy, żeby ten czas świąteczny – ten czas spotkania z zmartwychwstałem Chrystusem – wlał w ich serca nadzieję i pokój przez to, że widzą, że mają wokół siebie ludzi, którzy nie zostawiają ich samych. W ten sposób oni mają świadomość, że ich życie jest pełne godności i sensu, że mimo tej biedy, którą przeżywają, mimo trudności i przeciwności, mają w swoim życiu cel – zaznacza ks. Marek Bator.W wielu miejscach, oprócz tradycyjnego posiłku, najubożsi otrzymują również paczki żywnościowe przygotowane przez wolontariuszy.


Z wydarzeń organizowanych przez Caritas i inne organizacje charytatywne przy okazji świąt, każdego roku korzystają tysiące osób samotnych i potrzebujących.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 20 kwietnia 2019

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł