Portal Poniedziałek - 27 maja 2019 Amandy, Jana, Juliana      "Kochać to trwać w wierności i oddaniu". William Szekspir
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-04-18 "Post w intencji Europy" o powrót do katolickich korzeni

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego rusza inicjatywa „Post w intencji Europy”. Powstała ona przy sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. 


Od Niedzieli Miłosierdzia Bożego chętni będą pościć o chlebie i wodzie w intencji Europy i wyboru nowych kandydatów do Parlamentu Europejskiego.



– Widzimy, że będzie się tworzył nowy Parlament Europejski. Chcemy swoją modlitwą i postem wyprosić u Pana Boga tę szczególną łaskę, żeby Europa powróciła do korzeni chrześcijańskich – mówi kustosz sanktuarium o. Andrzej Laskosz CSsR.



Jak dodaje, inicjatywa wyszła od samych wiernych. Pani Danuta Zając z grupy Żywego Różańca wskazuje na relikwie krwi świętego Jana Pawła II i podkreśla potrzebę kontynuacji jego wezwania.



– Chcemy przez 30 dni postem i uczestnictwem we Mszy św. oraz Komunii św. w tej intencji zadośćuczynić, aby Europa wróciła do swoich korzeni – zaznacza Danuta Zając.



W akcję mogą się włączyć także mieszkańcy innych miast.



– Zapraszamy bardzo wszystkich Polaków, gdziekolwiek oni się znajdują. Myślimy też o Polakach mieszkających poza granicami, że to jest tak ważna sprawa (wybór nowych kandydatów do PE), aby włączyli się w taką inicjatywę. Pan Jezus mówi, że niektóre sprawy są tak trudne, że tylko modlitwą i postem można wyprosić tę szczególną łaskę – podkreśla o. Laskosz.



Jeżeli ktoś chce włączyć się we wspólną modlitwę i post w intencji Europy, może zgłosić się do toruńskiego sanktuarium pod numerem tel. 693 168 247.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 18 kwietnia 2019





mj

 Aktualności
26/05 Dyrektor Radia Maryja: Kiedy chcieli zniszczyć Kościół, zniszczyć wiarę, to zawsze uderzali w kapłanów
26/05 W Polsce trwają wybory do Parlamentu Europejskiego
26/05 [TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz: Ideologia gender to atak sił lewicowych, służących zniszczeniu całej kultury zachodniej, całej kultury chrześcijańskiej
26/05 [TYLKO U NAS] Ks. prof. D. Oko: Celem genderystow są przede wszystkim dzieci
26/05 Ks. prof. T. Guz: Gender sprowadza człowieka wyłącznie do materii
23/05 Czy EKUZ może zastąpić ubezpieczenie turystyczne?
 Duchowość, Religia, Kościół
26/05 Rozeznanie // 6. Niedziela Wielkanocna
26/05 Ks. bp M. Solarczyk: Bądźmy tymi, którzy staną z gotowością, z otwartością, z zasłuchaniem - chcę zasłuchać się w to, co Chrystus do mnie mówi


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł