Portal Piatek - 26 kwietnia 2019 Marii, Marzeny, Ryszarda      "Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone". Pam Brown
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Życzenia Wielkanocne
2019-04-15 W Niedzielę Miłosierdzia Bożego rusza inicjatywa "Post w intencji Europy"

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego rusza inicjatywa „Post w intencji Europy”. Powstała ona przy sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.


Od Niedzieli Miłosierdzia Bożego chętni będą pościć o chlebie i wodzie w intencji Europy oraz wyboru nowych kandydatów do Parlamentu Europejskiego.– Widzimy, że będzie tworzył się nowy PE. Chcemy swoją modlitwą i postem wyprosić u Pana Boga tę szczególną łaskę, żeby Europa powróciła do korzeni chrześcijańskich – mówił kustosz sanktuarium o. Andrzej Laskosz CSsR.Jak dodaje, inicjatywa wyszła od samych wiernych. Danuta Zając z grupy Żywego Różańca wskazuje na relikwie krwi św. Jana Pawła II i podkreśla potrzebę kontynuacji jego wezwania.– Chcemy przez 30 dni, postem i uczestnictwem we Mszy św. oraz przyjęciem Komunii Św. w tej intencji zadośćuczynić, aby Europa wróciła do swoich korzeni – wskazała Danuta Zając.W akcje mogą się włączyć także mieszkańcy innych miast.– Zapraszamy wszystkich Polaków, gdziekolwiek oni się znajdują. Myślimy także o Polakach mieszkających poza granicami, że to jest tak ważna sprawa, wybór nowych posłów do PE, aby włączyli się w taką inicjatywę. Pan Jezus mówi, że niektóre sprawy są tak trudne, że tylko modlitwą i postem można wyprosić tę szczególną łaskę – podkreślił o. Andrzej Laskosz CSsR.Jeżeli ktoś chce włączyć się we wspólną modlitwę i post w intencji Europy, to może zgłosić się do toruńskiego sanktuarium pod numerem: 693 168 247.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 14 kwietnia 2019

mj

 Aktualności
26/04 Sejm znowelizował program Rodzina 500 plus
26/04 [TYLKO U NAS] B. Spychalski: Mam nadzieję, że zawieszenie strajku nie jest decyzją polityczną
26/04 W WSKSiM w Toruniu rozpoczyna się dziś XXII Forum Polonijne
26/04 Od 27 kwietnia ZNP zawiesza strajk; tzw. ustawa maturalna przyjęta przez Sejm
25/04 Sejm zajmie się projektem rozszerzającym przyznawanie świadczenia "500 plus" na pierwsze dziecko
25/04 Sejm i Senat będą pracować nad nowelizacją Prawa oświatowego ws. matur
25/04 Rząd przygotował ustawę maturalną
25/04 Red. W. Gadowski o "antysemickim" spaleniu kukły Judasza: Policję, która wszczęła postępowanie w sprawie biczowania figury informuję, że Judasz powiesił się sam
 Duchowość, Religia, Kościół
26/04 Columba Stewart OSB: "Ci ospali, ale obowiązkowi cenobici byli dalecy od ideału monastycyzmu pustyni egipskiej..."
25/04 O rozglądaniu się
25/04 Watykan: Papież Franciszek zaapelował do Polaków, by głosili wieść o zmartwychwstaniu Chrystusa


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł