Portal Piatek - 26 kwietnia 2019 Marii, Marzeny, Ryszarda      "Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone". Pam Brown
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Życzenia Wielkanocne
2019-03-23 Biskupi zachęcają do podjęcia we wszystkich parafiach duchowej adopcji

Biskupi zachęcają, aby we wszystkich polskich parafiach podjęto dzieło duchowej adopcji – przypomina ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski przed Dniem Świętości Życia. Będziemy go obchodzić w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w poniedziałek, 25 marca.„W wydanym po ostatnim zebraniu plenarnym komunikacie polscy biskupi poprosili, aby we wszystkich parafiach podjęto dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Jest to zobowiązanie dziewięciomiesięcznej modlitwy w intencji dziecka nienarodzonego, którego życie jest zagrożone aborcją” – mówi rzecznik Episkopatu.Jak informuje, duchową adopcję można podjąć prywatnie lub publicznie – w kościele, we wspólnocie lub indywidualnie. Należy wypowiedzieć odpowiednią formułę przyrzeczenia i przez 9 kolejnych miesięcy rozważać i odmawiać jedną tajemnicę różańcową oraz specjalną modlitwę w intencji dziecka i jego rodziców. Można też podjąć dodatkowe postanowienia, na przykład adorację Najświętszego Sakramentu, czytanie Pisma Świętego lub post.„Dołączenie do dzieła duchowej adopcji może być pięknym akcentem naszego przeżywania Wielkiego Postu” – zachęca ks. Rytel-Andrianik.Jak dodaje, pomocą w przeprowadzeniu przyrzeczeń duchowej adopcji w parafiach czy wspólnotach mogą być animatorzy duchowej adopcji. Można się z nimi skontaktować m.in. za pośrednictwem powstałej we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Duszpasterstwa Rodzin strony internetowej www.duchowaadopcja.pl. Oprócz tekstów przyrzeczenia i modlitwy na stronie można znaleźć pomocne materiały i informacje, plakaty i ulotki oraz linki do aplikacji mobilnych z rozważaniami do duchowej adopcji dla dzieci i młodzieży.


Dzień Świętości Życia został ustanowiony w Kościele w Polsce w 1998 r. w odpowiedzi na apel św. Jana Pawła II zawarty w encyklice „Evangelium Vitae” z 25 marca 1995 r. Pierwsze przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego zostały złożone w klasztorze Ojców Paulinów przy ul. Długiej w Warszawie w 1987 r. Krajowym Moderatorem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego z ramienia Episkopatu Polski jest paulin o. Stanisław Jarosz.


KEP/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 23

mj

 Aktualności
26/04 Sejm znowelizował program Rodzina 500 plus
26/04 [TYLKO U NAS] B. Spychalski: Mam nadzieję, że zawieszenie strajku nie jest decyzją polityczną
26/04 W WSKSiM w Toruniu rozpoczyna się dziś XXII Forum Polonijne
26/04 Od 27 kwietnia ZNP zawiesza strajk; tzw. ustawa maturalna przyjęta przez Sejm
25/04 Sejm zajmie się projektem rozszerzającym przyznawanie świadczenia "500 plus" na pierwsze dziecko
25/04 Sejm i Senat będą pracować nad nowelizacją Prawa oświatowego ws. matur
25/04 Rząd przygotował ustawę maturalną
25/04 Red. W. Gadowski o "antysemickim" spaleniu kukły Judasza: Policję, która wszczęła postępowanie w sprawie biczowania figury informuję, że Judasz powiesił się sam
 Duchowość, Religia, Kościół
26/04 Columba Stewart OSB: "Ci ospali, ale obowiązkowi cenobici byli dalecy od ideału monastycyzmu pustyni egipskiej..."
25/04 O rozglądaniu się
25/04 Watykan: Papież Franciszek zaapelował do Polaków, by głosili wieść o zmartwychwstaniu Chrystusa


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł