Portal Piatek - 26 kwietnia 2019 Marii, Marzeny, Ryszarda      "Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone". Pam Brown
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Życzenia Wielkanocne
2019-03-20 Pierwszy dzień astronomicznej wiosny

Rozpoczęła się dzisiaj astronomiczna wiosna. Słońce przekroczy tzw. punkt Barana. Jeśli chodzi o cieplejsze dni, to musimy poczekać na końcówkę tego tygodnia – wskazał klimatolog Rafał Maszewski.


W pierwszym dniu wiosny ma miejsce równonoc. Oznacza to, że dzień i noc będą trwać po 12 godzin. W każdym kolejnym dniu noc będzie krótsza. Choć wiosna jest kojarzona z cieplejszymi dniami, to będziemy musieli na nie jeszcze trochę poczekać.


Klimatolog Rafał Maszewski poinformował, że w najbliższych dniach mogą pojawić się przymrozki oraz deszcz ze śniegiem. W związku z tym kierowcy na zmianę opon będą musieli jeszcze poczekać.– Typowa dla nas wiosna to taka jak teraz: kilka dni cieplejszych, kilka dni zimniejszych, może pojawić się śnieg z deszczem oraz przymrozki. Jeśli chodzi o cieplejsze dni, to musimy poczekać na końcówkę tego tygodnia – kilkanaście stopni na południu, być może zbliżmy się do „dwudziestki”. Parę dni temu zmierzyliśmy 22 stopnie Celsjusza w Tarnowie. Niestety, przyszły tydzień znowu będzie chłodniejszy. Z północny będzie napływać zimna masa powietrza, także przymrozek w nocy jest możliwy, więc na zmianę opon przyjdzie jeszcze czas – wskazał Rafał Maszewski.Wiosna potrwa do 21 czerwca. Wówczas rozpocznie się astronomiczne lato, natomiast kalendarzowe – dwa dni później.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 20

mj

 Aktualności
26/04 Sejm znowelizował program Rodzina 500 plus
26/04 [TYLKO U NAS] B. Spychalski: Mam nadzieję, że zawieszenie strajku nie jest decyzją polityczną
26/04 W WSKSiM w Toruniu rozpoczyna się dziś XXII Forum Polonijne
26/04 Od 27 kwietnia ZNP zawiesza strajk; tzw. ustawa maturalna przyjęta przez Sejm
25/04 Sejm zajmie się projektem rozszerzającym przyznawanie świadczenia "500 plus" na pierwsze dziecko
25/04 Sejm i Senat będą pracować nad nowelizacją Prawa oświatowego ws. matur
25/04 Rząd przygotował ustawę maturalną
25/04 Red. W. Gadowski o "antysemickim" spaleniu kukły Judasza: Policję, która wszczęła postępowanie w sprawie biczowania figury informuję, że Judasz powiesił się sam
 Duchowość, Religia, Kościół
26/04 Columba Stewart OSB: "Ci ospali, ale obowiązkowi cenobici byli dalecy od ideału monastycyzmu pustyni egipskiej..."
25/04 O rozglądaniu się
25/04 Watykan: Papież Franciszek zaapelował do Polaków, by głosili wieść o zmartwychwstaniu Chrystusa


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł