Portal Piatek - 26 kwietnia 2019 Marii, Marzeny, Ryszarda      "Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone". Pam Brown
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Życzenia Wielkanocne
2019-03-19 Zbiera się dziś rząd; wśród tematów projekt noweli ustawy o ewidencji ludności

Projekt noweli ustawy o ewidencji ludności, projekt zmian w prawie rodzinnym i opiekuńczym oraz nowela ustawy o informowaniu o zużyciu energii przez produkty ją wykorzystujące. To główne punkty dzisiejszego posiedzenia rządu.


Projekt noweli ustawy o ewidencji ludności, autorstwa resortu spraw wewnętrznych i administracji, zakłada, że od 1 maja 2019 r. to gminy, a nie szef MSWiA będą udostępniały dane z ogólnokrajowego rejestru PESEL. Do tej pory organy gmin udostępniały jedynie dane z lokalnej ewidencji. Kolejnym punktem prac rządu jest przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt zmian w prawie rodzinnym i opiekuńczym. Dostosowuje on przepisy do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z listopada 2013 r., który orzekł wówczas, że przepisy, które nie pozwalają na zaprzeczenie ojcostwa po śmierci dziecka są niezgodne z konstytucją. Projektowana zmiana umożliwia m.in. wniesienie powództwa o ustalenie ojcostwa po śmierci dziecka matce dziecka lub domniemanemu ojcu. Zgodnie z propozycją resortu, wniesienie takiego powództwa byłoby możliwe jedynie do dnia, w którym dziecko osiągnęłoby pełnoletność. Propozycja przewiduje również umożliwienie ustalenia macierzyństwa po śmierci dziecka.


Ministrowie zajmą się także projektem, który zakłada wprowadzenie nowych wzorów etykiet informujących o klasie energooszczędności danego urządzenia. Prawdopodobnie za dwa lata zamiast oznaczeń typu „A+++” zacznie pojawiać się skala od A do G. Projektowana nowela ustawy o informowaniu o zużyciu energii przez produkty wykorzystujące energię ma dostosować polskie przepisy do wejścia w życie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 19

mj

 Aktualności
26/04 Sejm znowelizował program Rodzina 500 plus
26/04 [TYLKO U NAS] B. Spychalski: Mam nadzieję, że zawieszenie strajku nie jest decyzją polityczną
26/04 W WSKSiM w Toruniu rozpoczyna się dziś XXII Forum Polonijne
26/04 Od 27 kwietnia ZNP zawiesza strajk; tzw. ustawa maturalna przyjęta przez Sejm
25/04 Sejm zajmie się projektem rozszerzającym przyznawanie świadczenia "500 plus" na pierwsze dziecko
25/04 Sejm i Senat będą pracować nad nowelizacją Prawa oświatowego ws. matur
25/04 Rząd przygotował ustawę maturalną
25/04 Red. W. Gadowski o "antysemickim" spaleniu kukły Judasza: Policję, która wszczęła postępowanie w sprawie biczowania figury informuję, że Judasz powiesił się sam
 Duchowość, Religia, Kościół
26/04 Columba Stewart OSB: "Ci ospali, ale obowiązkowi cenobici byli dalecy od ideału monastycyzmu pustyni egipskiej..."
25/04 O rozglądaniu się
25/04 Watykan: Papież Franciszek zaapelował do Polaków, by głosili wieść o zmartwychwstaniu Chrystusa


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł