Portal Piatek - 26 kwietnia 2019 Marii, Marzeny, Ryszarda      "Jeśli wszystko jest stracone, oprócz miłości - nic nie jest stracone". Pam Brown
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

Życzenia Wielkanocne
2019-03-19 Kolejna tura rozmów na linii MEN - oświatowa "Solidarność"

Związkowcy z oświatowej ,,Solidarności” po raz kolejny będą rozmawiać dziś z przedstawicielami resortu edukacji ws. ewentualnych nowych rozwiązań dla nauczycieli.


W ub. tygodniu podczas spotkania nie podejmowano negocjacji, a jedynie ustalano stanowiska. Obu stronom zależało na wyraźnym zaakcentowaniu dokonanych już lub realizowanych postulatów związkowych, m.in. podwyżek płac. Decyzja ws. protestu nauczycieli – jak zapowiedział przewodniczący oświatowej ,,Solidarności” – powinna zapaść jutro, czyli po dzisiejszych rozmowach.


Minister edukacji Anna Zalewska ma nadzieję, że dialog z nauczycielami doprowadzi m.in. do znalezienia sposobu na postępujący wzrost ich wynagrodzeń.Dzięki dialogowi nie tylko zrealizujemy te przełomowe rozwiązania, które zaplanowaliśmy 11 lutego i już je realizujemy poprzez projekty ustaw, ale znajdziemy również sposób na dochodzenie do tego, aby stale następował wzrost wynagrodzeń. Przypomnijmy, nauczyciele byli przed „piątką Morawieckiego” i przed „piątką Kaczyńskiego”. W 2017 r. jedyna grupa zawodowa, która otrzymała waloryzację i zapowiedziane podwyżki, po bardzo długim okresie ich braku. Przypomnijmy, w 2012 r. to trochę powyżej 3 proc. – wskazała Anna Zalewska.Decyzją komitetu protestacyjno-strajkowego powołanego przez oświatową ,,Solidarność” w styczniu, do 15 marca w szkołach miały się rozpocząć procedury sporu zbiorowego. Procedury takie wszczęły też ZNP i Forum Związków Zawodowych.


Strajk mógłby się rozpocząć już 8 kwietnia. Kilka dni później planowane są egzaminy: gimnazjalny i ósmoklasistów. 6 maja mają się rozpocząć matury.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 19

mj

 Aktualności
26/04 Sejm znowelizował program Rodzina 500 plus
26/04 [TYLKO U NAS] B. Spychalski: Mam nadzieję, że zawieszenie strajku nie jest decyzją polityczną
26/04 W WSKSiM w Toruniu rozpoczyna się dziś XXII Forum Polonijne
26/04 Od 27 kwietnia ZNP zawiesza strajk; tzw. ustawa maturalna przyjęta przez Sejm
25/04 Sejm zajmie się projektem rozszerzającym przyznawanie świadczenia "500 plus" na pierwsze dziecko
25/04 Sejm i Senat będą pracować nad nowelizacją Prawa oświatowego ws. matur
25/04 Rząd przygotował ustawę maturalną
25/04 Red. W. Gadowski o "antysemickim" spaleniu kukły Judasza: Policję, która wszczęła postępowanie w sprawie biczowania figury informuję, że Judasz powiesił się sam
 Duchowość, Religia, Kościół
26/04 Columba Stewart OSB: "Ci ospali, ale obowiązkowi cenobici byli dalecy od ideału monastycyzmu pustyni egipskiej..."
25/04 O rozglądaniu się
25/04 Watykan: Papież Franciszek zaapelował do Polaków, by głosili wieść o zmartwychwstaniu Chrystusa


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł