Portal Czwartek - 21 marca 2019 Benedykta, Lubomiry, Lubomira     "Nie otrzymujemy krótkiego życia, lecz je takim czynimy. Nie brakuje nam czasu, lecz trwonimy go." - Seneka
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-03-15 Min. A. Zalewska: Karta LGBT niezgodna z Konstytucją RP

Karta LGBT+ jest niezgodna z konstytucją, prawem oświatowym, z podstawami programowymi i ustawą o samorządzie – powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska.


Szefowa MEN-u w ten sposób odniosła się do podpisanej przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego deklaracji na rzecz społeczności homo-, bi- i transseksualnych. W dokumencie włodarz stolicy zobowiązał się m.in. do wspierania działań na rzecz tzw. edukacji seksualnej w szkołach.


Szefowa resortu edukacji podkreśliła, że wszystko, co dzieje się w szkole, musi być zgodne z programem i wymaga przede wszystkim zgody rodziców.


Dobrze, że coraz więcej osób dostrzega i sprzeciwia się ideologizacji najmłodszych w szkołach – powiedział wiceprzewodniczący sejmowej komisji edukacji i poseł PiS-u Dariusz Piontkowski.Zgadzam się z panią minister, że trzeba chronić dzieci przed ideologizacją niezaakceptowaną przez rodziców. Jest to zdecydowanie wykraczanie poza kompetencje prezydentów miast tych samorządów. Cieszę się, że ministerstwo jasno wyraziło pogląd przypominający o tym, jak wygląda prawo w Polsce i to prawo powinno być również przestrzegane przez prezydenta Warszawy – powiedział Dariusz Piontkowski.Krytyczne stanowiska wobec zapisów karty LGBT+ wyraziły także Konferencja Episkopatu Polski, stowarzyszenia lekarzy i farmaceutów a także przedstawiciele rodziców.


Rzecznik Praw Dziecka chce wyjaśnień w tej sprawie od prezydenta Trzaskowskiego.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 15

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł