Portal Poniedziałek - 26 sierpnia 2019 Ireneusza, Konstantego, Marii     "Człowiek został stworzony na podobieństwo Boga - jest zdolny do miłowania i przyjmowania daru miłości." - Jan Paweł II
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-03-14 M. Korzekwa-Kaliszuk: Głos biskupów w sprawie karty LGBT pozwala rodzicom upewnić się, że ich sprzeciw jest słuszny

Głos księży biskupów w sprawie karty LGBT pozwala rodzicom upewnić się, że ich sprzeciw jest słuszny – mówi działaczka pro-life Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.


Księża biskupi w trakcie Zebraniu Plenarnego KEP w Warszawie zaapelowali o wycofanie z karty budzących wątpliwości rozwiązań. Przypomnieli, że – zgodnie z konstytucją RP – każdy ma prawo żądać ochrony dziecka przed demoralizacją.


W stanowisku czytamy, że tzw. karta LGBT proponuje szereg działań o charakterze promującym środowiska homoseksualne lub inicjatyw stygmatyzujących w wymiarach społecznych osoby wyznające inny światopogląd lub religię.


To ogromnie ważne stanowisko – mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.– Jestem bardzo wdzięczna naszym księżom biskupom za to, że stanowczo wsparli głos rodziców, którzy są zaniepokojeni planami pana prezydenta Rafała Trzaskowskiego odnośnie edukacji seksualnej, jaką chce wprowadzać w warszawskich szkołach. Dziękuję księżom biskupom. To jest potwierdzenie tego, że na Kościół zawsze możemy liczyć – podkreśla Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.W połowie lutego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał deklarację LGBT+. Dokument zakłada między innymi wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 14

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł