Portal Poniedziałek - 26 sierpnia 2019 Ireneusza, Konstantego, Marii     "Człowiek został stworzony na podobieństwo Boga - jest zdolny do miłowania i przyjmowania daru miłości." - Jan Paweł II
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-03-14 Szef MSZ przedstawi informację o zadaniach polskiej polityki międzynarodowej na 2019 rok

Szef MSZ Jacek Czaputowicz przedstawi dzisiaj informację o zadaniach polskiej polityki międzynarodowej na 2019 rok. Dorocznemu wystąpieniu dotyczącego priorytetów polskiej dyplomacji będzie przysłuchiwał się w Sejmie między innymi prezydent RP Andrzej Duda.


W środę z głównymi założeniami tzw. expose szefa resortu dyplomacji zapoznali się na zamkniętym posiedzeniu posłowie z sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.


Senator PiS Jan Maria Jackowski podkreśla, że nie zmienią się zasadnicze kierunki polityki zagranicznej. W ocenie polityka jedną z ważniejszych kwestii w tzw. expose szefa MSZ będzie pogłębianie współpracy w ramach NATO.– Ważny będzie wątek o tym, na jakim etapie jest pogłębianie i zacieśnianie współpracy w ramach NATO, jakie są szanse NATO, że nasz poziom bezpieczeństwa w oparciu o zwiększona liczbę wojsk NATO-owskich w Polsce będzie osiągnięty i w jaki sposób widzimy ułożenie naszych stosunków z naszymi partnerami w UE, ponieważ jesteśmy w przededniu przemeblowania w UE, bo mamy wybory do PE i za kilka miesięcy będzie nowa Komisja. Ważne jest więc to, jakie stanowisko w tej dyskusji zajmie Polska – mówi Jan Maria Jackowski.Po przedstawieniu przez ministra Jacka Czaputowicza prezentacji zadań polityki zagranicznej, w Sejmie odbędzie się debata nad informacją szefa MSZ.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 14

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł