Portal Środa - 18 wrzesnia 2019 Ireny, Irminy, Stanisława     "Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcenia marzeń w rzeczywistość" - Joseph Suenens
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-03-14 Wizyta sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej w Polsce

Polska od zawsze była wierna Bogu. To zasługa waszego zmysłu wiary, ale również waszych pasterzy – mówił podczas swojej wizyty w Warszawie sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej ks. kard. Pietro Parolin.  


Do Polski przybył najbliższy współpracownik papieża Franciszka, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, ks. kard. Pietro Parolin. Powodów tej wizyty jest kilka – zaznaczył rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. – Taki jubileusz zdarza się raz na sto lat. Kiedy świętujemy 100-lecie KEP i 100-lecie odnowienia relacji ze Stolicą Apostolską, a wszystko w dniu 6. rocznicy wyboru papieża Franciszka – mówił ks. Paweł Rytel-Andrianik.Ksiądz kardynał Pietro Parolin najpierw wziął udział w zebraniu plenarnym Episkopatu. Przeżywajcie przeszłość z wdzięcznością, teraźniejszość z pasją, a przyszłość z nadzieją – życzył wszystkim katolikom w Polsce. – Polska pozostała zawsze wierna Bogu dzięki zakorzenionemu zmysłowi wiary narodu polskiego, o który troszczyli się i umacniali pasterze umiejący krzewić solidną duchowość ewangeliczną pod sercem Maryi Królowej Polski – podkreślił sekretarz stanu Watykanu ks. kard. Pietro Parolin.


 – Chcemy to dobro nieść dalej, służąc wiernym Kościoła w naszej ojczyźnie – wskazał biskup pomocniczy łomżyński Tadeusz Bronakowski.Związek Polski ze Stolicą Apostolską zawsze był bliski – zaznaczył Stanisław Bielański i przypomniał konkretny szczegół naszej wspólnej historii.– Najlepszym symbolem tego charakteru była obecność pierwszego nuncjusza, późniejszego papieża Piusa XI w szykującej się na nadejście bolszewików Warszawie. To było bardzo symboliczne, że inni dyplomaci Warszawę opuścili, a nuncjusz apostolski pozostał – powiedział Stanisław Bielański.Tuż po spotkaniu z biskupami, papieski legat udał się z wizytą do prezydenta Andrzeja Dudy oraz premiera Mateusza Morawieckiego.– Europa potrzebuje świadectwa chrześcijańskiego, autentycznego przykładu żywej wiary, jednoczącej naród i czyniącej go gościnnym, otwartym i pełnym szacunku wobec drugiego człowieka – podkreślił ks. kard. Pietro Parolin.Przesłanie papieskiego legata jest wyrazem bliskich relacji polskiego Kościoła z Watykanem – zaznaczył rzecznik Episkopatu. – To, że w ogóle przyjechał ksiądz kardynał Parolin na te uroczystości jest wielkim znakiem życzliwości Ojca Świętego Franciszka wobec Kościoła w Polsce – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik.Na zakończenie dnia ksiądz kardynał Pietro Parolin odprawił w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie Mszę św. Jego wizyta w Polsce zakończy się w czwartek.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 13

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł