Portal Poniedziałek - 26 sierpnia 2019 Ireneusza, Konstantego, Marii     "Człowiek został stworzony na podobieństwo Boga - jest zdolny do miłowania i przyjmowania daru miłości." - Jan Paweł II
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-02-11 Papież Franciszek: Wielkoduszne oddanie się na służbę Jezusa nadaje naszemu życiu nowy sens

Wielkoduszne oddanie się na służbę Jezusa nadaje naszemu życiu nowy sens – mówił w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański Ojciec Święty Franciszek. Papież modlił się w niedzielę także za ofiary handlu ludźmi i niewolnictwa pozbawione „godności i wolności”. W miniony piątek obchodzony był Światowy Dzień Walki z Handlem Ludźmi.


Niedzielne rozważanie Ojciec Święty Franciszek poświęcił powołaniu pierwszych apostołów. Powołanie poprzedza nauczanie Jezusa skierowane do tłumu oraz cudowny połów, który dokonał się z woli Chrystusa dla Szymona i innych rybaków. „Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów” – mówił Ojciec Święty.– Jest to postawa dyspozycyjności, jakiej Pan wymaga od wszystkich swoich uczniów, przede wszystkim tych, którzy wypełniają w Kościele zadania odpowiedzialne – zaznaczył papież Franciszek.Tylko wielkoduszne oddanie się na służbę Jezusa nadaje naszemu życiu nowy sens – dodał.– Prosi nas, abyśmy Go przyjęli na łodzi naszego życia, abyśmy z nim wyruszyli na nowo i przemierzyli nowe morze, które okazuje się pełne niespodzianek. Jego zaproszenie, aby wyjść na otwarte morze ludzkości naszych czasów, żeby być świadkami dobroci i miłosierdzia, nadaje naszemu istnieniu nowy sens, któremu często może zagrażać przywarcie do samego siebie – zaznaczył Papież.Czasami – jak mówił Ojciec Święty – możemy być zaskoczeni i niezdecydowani w obliczu powołania, jakie kieruje do nas Chrystus. Mamy pokusę, by je odrzucić z powodu naszej nieadekwatności.– Także Piotr po tym nieprawdopodobnym połowie powiedział Jezusowi:  „Odejdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiek grzeszny”. Ale powiedział to na kolanach przed Tym, którego teraz rozpoznaje jako „Pana”. Jezus dodał mu otuchy mówiąc: „Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił”, ponieważ Bóg, jeśli Mu ufamy, uwalnia nas od naszego grzechu i otwiera przed nami nowy horyzont: współpracy w swojej misji – zaznaczył Ojciec Święty.Na zakończenie papież Franciszek pozdrowił przybyłych pielgrzymów. Udzielił także wszystkim swego apostolskiego błogosławieństwa.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 10 lutego 2019

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł