Portal Niedziela - 21 lipca 2019 Danieli, Wawrzyńca, Wiktora     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-02-10 Premier M. Morawiecki na odprawie Straży Granicznej: Dzięki wam budżet państwa jest w lepszym stanie

Premier i szef MSWiA wzięli udział w odprawie z dowództwem Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Huwnikach na Podkarpaciu. Następnie Mateusz Morawiecki i Joachim Brudziński spotkali się z funkcjonariuszami Straży Granicznej.


To dzięki wam budżet państwa jest w lepszym stanie, przyczyniacie się do tego, że granice są odpowiednio chronione – mówił zwracając się do strażników premier Mateusz Morawiecki.– Chcę bardzo podziękować wszystkim funkcjonariuszom Straży Granicznej, którzy wykonują znakomitą robotę. Wiem, że razem z Krajową Administracją Skarbową potrafiliście powstrzymać bardzo dużo towarów – ostatnio 600 kg bursztynu – ale również inne towary, w szczególności towary akcyzowe. Dzięki temu budżet państwa jest w lepszym stanie, dzięki temu wszystkiemu wy również przyczyniacie się w bardzo istotny sposób (do tego, że) gospodarka jest w lepszym kształcie i nasze granice są odpowiednio chronione – podkreślał premier RP.Praca i służba funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej jest wysoko oceniana przez Unię Europejską – podkreślał z kolei minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński.


W tym tygodniu – jak wskazał – na spotkaniu unijnych ministrów w Bukareszcie, dyrektor Frontexu po raz kolejny sformułował najwyższą ocenę pracy polskich funkcjonariuszy.– Kiedy kierowane są słowa podziękowania za waszą służbę, solidarną służbę w ramach naszej solidarnej obecności w Unii Europejskiej, kiedy dzielicie się ze swoimi partnerami w Macedonii, Grecji, Bułgarii, Rumunii we Włoszech waszym doświadczeniem, waszym zaangażowaniem, to rzeczywiście serce rośnie. Co niezwykle istotne i warte podkreślenia, to to, że wasza praca, wasza służba tutaj na tej wschodniej granicy Rzeczypospolitej jest również służbą i pracą na wschodniej granicy całej Unii Europejskiej. Zabezpieczacie bezpieczeństwo obywateli nie tylko Polski, ale wszystkich obywateli Unii Europejskiej – akcentował Joachim Brudziński.Minister podkreślił, że sukcesy Straży Granicznej to również zasługa tego, że formacja ta „staje się jedną z najnowocześniejszych w Europie”. Przypomniał, że w 2018 r. Straż Graniczna otrzymała ponad 200 mln zł. Zakupiono ponad 300 nowoczesnych samochodów, sprzęt do lokalizacji obiektów latających i przeprowadzono modernizację przejść granicznych.


RIRM/TV Trwam News


Źródło: radiomaryja.pl, 9 lutego 2019

mj

 Aktualności
21/07 [TYLKO U NAS] B. Kempa: Trzeba kierować wysiłki na budowanie prestiżu Polski poprzez konkretną działalność w UE
21/07 Walka z nadużyciami VAT-owskimi
21/07 [TYLKO U NAS] D. Tarczyński: Chcemy dialogu w Unii Europejskiej
20/07 Ustawa dot. zatorów płatniczych czeka na podpis prezydenta
20/07 Od 1 listopada zacznie obowiązywać split payment
20/07 Środowiska LGBT usiłują naciskać na samorządy
20/07 Opozycja rozbita na trzy bloki w jesiennych wyborach
20/07 Środowiska LGBT w ofensywie
20/07 [TYLKO U NAS] St. bryg. P. Frątczak: To od nas samych zależy nasze bezpieczeństwo i naszych najbliższych
 Duchowość, Religia, Kościół
21/07 Gdzie jesteśmy? // 16. Niedziela Zwykła
21/07 Nasza odpowiedź na Boże inicjatywy // 16 Niedziela zwykła, rok C
20/07 "Chrześcijanin nie musi żyć w wiecznej ascezie, raczej życie swoje powinien ukierunkować na dobro." Czystość według św. Jana Kasjana


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł