Portal Czwartek - 20 czerwca 2019 Bogny, Rafaeli, Rafała      "Radować się! Oto sens życia. Cieszyć się przede wszystkim życiem!".
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-01-12 [TYLKO U NAS] Dr Wosek ws. zatrzymania podejrzanych o szpiegostwo Polaka i Chińczyka: Mamy do czynienia ze szpiegostwem gospodarczym

Najprawdopodobniej mamy do czynienia ze szpiegostwem gospodarczym – powiedział w rozmowie z TV Trwam News dr Wojciech Wosek, ekspert ds. bezpieczeństwa. Jak dodał, w grę może wchodzić kwestia zdobywania informacji dot. nowych technologii. Ekspert odniósł się do sprawy zatrzymania przez ABW podejrzanych o szpiegostwo Polaka i Chińczyka.


Piotr D. to były funkcjonariusz polskich służb specjalnych. W przeszłości pełnił też ważne funkcje w innych instytucjach publicznych. A Weijing W. to jeden z dyrektorów polskiego oddziału chińskiego koncernu telekomunikacyjnego.  Obaj podejrzewani są o szpiegostwo na szkodę Polski. Sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla obu podejrzanych.


To, że państwa się inwigilują nie jest niczym nowym. Zmieniają się jednak kierunki szpiegostwa – wskazał ekspert ds. bezpieczeństwa dr Wojciech Wosek.Wywiad to nie tylko kwestia jakiegoś konfliktu zbrojnego, to nie tylko kwestia działań wywiadowczych w trakcie działań wojennych. To także kwestia wywiadu cywilnego chociażby w aspekcie gospodarczym. Kwestie wywiadowcze, czyli działania wywiadowcze, zdarzają się pomiędzy państwami zarówno, które stoją po dwóch stronach barykady, ale także przecież inwigilują się państwa, które są sojusznikami. Kwestia zdobywania informacji o nowych technologiach, o pewnych kwestiach gospodarczych jest ogólną tajemnicą poliszynela. Stąd są struktury wywiadowcze i są struktury kontrwywiadowcze w każdym państwie – zaznaczył dr Wosek.W najbliższy czwartek odbędzie się specjalne posiedzenie komisji ds. służb specjalnych ws. zatrzymania przez ABW podejrzanych o szpiegostwo Polaka i Chińczyka. Niejawne śledztwo ABW nadzoruje Prokuratura Krajowa.


Także Komisja Europejska zapowiedziała, że będzie w kontakcie z polskimi władzami w celu uzyskania informacji w sprawie tego aresztowania.


RIRM


 


Źródło: radiomaryja.pl, 11

mj

 Aktualności
20/06 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
20/06 [TYLKO U NAS] P. Jaki: Rzeczpospolita Europejska? Takie wypowiedzi trzeba traktować jako próby likwidacji Polski
20/06 Niepewne koalicje w wyborach parlamentarnych
20/06 Po raz pierwszy wręczono medale "Virtus et Fraternitas"
20/06 Spór o przyszłość unijnej polityki rolnej
19/06 MEN zapowiada przywrócenie stołówek w szkołach
19/06 Ostatni dzień roku szkolnego 2018/2019
19/06 Podsumowanie wizyty prezydenta A. Dudy w USA
19/06 Luksemburg: w TSUE odbyła się rozprawa w sprawie pytań prejudycjalnych polskich sądów
19/06 Podwójny rocznik w szkołach średnich
19/06 Rząd przyjął przepisy umożliwiające skuteczną walkę z lichwą
18/06 Prezenty dla taty - co wybrać, by pozytywnie go zaskoczyć?
 Duchowość, Religia, Kościół
20/06 Ewangelia na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
20/06 Problemy z radością
20/06 Tyniec dawniej i dziś...
19/06 Piotr Rostworowski OSB / EC: "Nie może dobrze modlić się ten, kto ma mentalność posiadacza, bo posiadanie uśmierca..."
19/06 Jak Ojciec...


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł