Portal Czwartek - 17 stycznia 2019 Antoniego, Henryki, Mariana     "Gdy traktujemy nasze istnienie jako zadanie, jest ono zawsze do zniesienia" - Marie von Ebner-Eschenbach
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-01-10 W CPS "Dialog" odbędzie się dziś kolejna tura negocjacji podwyższenia zarobków dla nauczycieli

W Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” odbędzie się dziś kolejna tura negocjacji płacowych pomiędzy Ministerstwem Edukacji Narodowej a związkami zawodowymi zrzeszającymi nauczycieli i pracowników oświaty.


Spotkanie będzie kontynuacją rozmów, które odbyły się na początku tygodnia. Minister edukacji Anna Zalewska przedstawiła wówczas projekt, zgodnie z którym wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli w 2019 r. wzrośnie od 121 do 166 zł. Związkowcy domagają się podwyżek w wysokości 1000 zł.


Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych zapowiedziały, że brak woli ze strony rządu do zwiększenia uposażeń nauczycieli i pracowników oświaty doprowadzi do strajku.


Oświatowa „Solidarność” dała rządowi czas do 15 lutego. Jej przewodniczący Ryszard Proksa wyraził nadzieję, że rząd podejmie refleksję w sprawie podwyżek.– Daliśmy czas rządzącym, żeby złożyli jakieś oferty czy podjęli negocjacje. Jeżeli do 15 lutego nie zobaczymy tego, to będziemy się zastanawiać nad formą protestu. Jest duże niezadowolenie w środowisku i też uważamy, że powinno to dać do myślenia rządzącym, że jednak przy takiej skali waloryzacji płac w innych branżach – z pominięciem oświaty – jest dość dużym błędem i należałoby jakąś refleksję podjąć – mówił Ryszard Proksa.Jeszcze dziś po spotkaniu z minister edukacji odbędzie się posiedzenie Zarządu Głównego ZNP. Z kolei jutro spotkają się władze FZZ.


Strajk mógłby rozpocząć się już w połowie marca. Do 2020 roku nauczyciele otrzymają podwyżki uposażeń w trzech transzach. Pensje pedagogów mają wrosnąć w sumie o blisko 16 proc.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 10

mj

 Aktualności
17/01 Zaostrzenie przepisów o cudzoziemcach
17/01 Ustawa o Sieci Badawczej Łukasiewicz czy wybór uzupełniający członka Trybunału Stanu tematami posiedzenia Sejmu
17/01 Gdańsk: dziś rozpoczynają się uroczystości pogrzebowe prezydenta Adamowicza
17/01 Debata europosłów nt. sposobu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE
16/01 Min. Zdrowia oraz Polskie Towarzystwo Kardiologiczne opracowało program opieki nad pacjentami z niewydolnością serca
16/01 Warszawa: dziś rozpoczyna się polsko-amerykańska konferencja nt. cyberbezpieczeństwa z udziałem m.in. premiera RP
16/01 Rządowy projekt emerytur dla matek, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci, z poparciem opozycji
14/01 Żeglarski ulubieniec - czyli słów kilka o czarterze jachtów w Chorwacji
 Duchowość, Religia, Kościół
17/01 Piastowanie świata
17/01 Papież Franciszek: Powiedzenie "Abba" jest czymś o wiele bardziej intymnym i poruszającym niż jedynie nazywanie Boga "Ojcem"
16/01 "Wszelka przesada pochodzi od diabła"
16/01 Panama: przybyli kolejni polscy uczestnicy ŚDM


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł