Portal Czwartek - 20 czerwca 2019 Bogny, Rafaeli, Rafała      "Radować się! Oto sens życia. Cieszyć się przede wszystkim życiem!".
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2019-01-10 Trwa liberalno-lewicowa nagonka na Kościół katolicki

Trwa nagonka na Kościół katolicki. Środowiska liberalno-lewicowe chcą wyrzucić lekcję religii ze szkół. Są już pierwsze efekty antykościelnej nagonki.


W Starogardzie Gdańskim sprofanowano pomnik św. Jana Pawła II. Policja poszukuje sprawców.


Otwartą walkę z Kościołem zapowiedziały środowiska liberalno-lewicowe. – Polsce bardzo potrzeba rozdziału Kościoła od państwa, świeckości, uporządkowania relacji, które ewidentnie zostały zakłócone – mówiła Barbara Nowacka, lider Inicjatywy Polskiej. Pierwszym etapem tej walki ma być wyrugowanie lekcji religii ze szkół. Szefowa Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka mówi wprost: „lepiej byłoby, również dla religii, gdyby jej w szkołach nie było”. Lewica próbuje wmówić opinii publicznej, że katecheci mają w szkołach specjalne warunki.„Lekcja religii w polskiej szkole odbywa się na mocy przepisów konstytucji, konkordatu oraz Ustawy o systemie oświaty. Nauczyciele religii są pracownikami szkoły, członkami rady pedagogicznej i podlegają takim samym rygorom, co inni nauczyciele. Zatrudnia ich dyrektor szkoły” – odpowiedział na zarzuty środowisk lewicowych ks. prof. Piotr Tomasik, koordynator Biura Programowania Katechezy przy Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski. [czytaj więcej]Potwierdzają to także dyrektorzy placówek oświatowych.  – Każda osoba, która pracuje w szkole i jest pracownikiem pedagogicznym jest zatrudniana na podstawie Karty Nauczyciela. Tak samo i katecheci – zaznaczyła mgr Sylwia Majewska, dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Armii Krajowej w Sopocie. Pozostawienie religii w szkołach jest bardzo ważne dla wielu rodziców. – Zostawienie dziecka bez tej nauki to jest takim trochę wpychaniem nieumiejącego pływać do 5-metrowego basenu albo nalewaniem benzyny do diesla – wskazała Urszula Zalejska-Smoleń, mama 9-letniego ucznia. I nie jest to odosobnione zdanie, a potwierdzają to wyniki badań – podkreślił ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.Około 87 proc. rodziców chce, aby ich dzieci uczestniczyły w lekcjach religii. I rodzice mają do tego konstytucyjne prawo – mówił rzecznik KEP.Zarzut, że nauka religii w szkołach jest niezgodna z konstytucją to kompletna bzdura.– Jest wyraźny przepis w konstytucji, który stanowi, że religia może być przedmiotem nauczania w szkołach. Oczywiście dotyczy to tylko Kościoła i związków wyznaniowych, które mają uregulowany stan prawny. Jest warunek, że musi to być z poszanowaniem wolności sumienia i wyznania innych osób. Konstytucja nie pozostawia tutaj żadnych złudzeń – powiedział prof. Jakub Stelina z Uniwersytetu Gdańskiego.O co więc tak naprawdę chodzi środowiskom liberalno-lewicowym? Odpowiedź jest bardzo prosta: to próba osłabienia Kościoła i wywołania wojny ideologicznej – dodaje profesor.– Zaczyna się od religii, od symboli religijnych w przestrzeni publicznej, a kończy się na tym, że po prostu religia jest spychana do zacisza domowego – mówił prof. Jakub Stelina.TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 9

mj

 Aktualności
20/06 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
20/06 [TYLKO U NAS] P. Jaki: Rzeczpospolita Europejska? Takie wypowiedzi trzeba traktować jako próby likwidacji Polski
20/06 Niepewne koalicje w wyborach parlamentarnych
20/06 Po raz pierwszy wręczono medale "Virtus et Fraternitas"
20/06 Spór o przyszłość unijnej polityki rolnej
19/06 MEN zapowiada przywrócenie stołówek w szkołach
19/06 Ostatni dzień roku szkolnego 2018/2019
19/06 Podsumowanie wizyty prezydenta A. Dudy w USA
19/06 Luksemburg: w TSUE odbyła się rozprawa w sprawie pytań prejudycjalnych polskich sądów
19/06 Podwójny rocznik w szkołach średnich
19/06 Rząd przyjął przepisy umożliwiające skuteczną walkę z lichwą
18/06 Prezenty dla taty - co wybrać, by pozytywnie go zaskoczyć?
 Duchowość, Religia, Kościół
20/06 Ewangelia na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
20/06 Problemy z radością
20/06 Tyniec dawniej i dziś...
19/06 Piotr Rostworowski OSB / EC: "Nie może dobrze modlić się ten, kto ma mentalność posiadacza, bo posiadanie uśmierca..."
19/06 Jak Ojciec...


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł