Portal Wtorek - 18 grudnia 2018 Bogusława, Gracjana, Laury     Radosnych i pełnych ciepła rodzinnego Świąt Narodzin Chrystusa, oraz dużo szczęścia i pomyślności w Nowym Roku - życzą wszystkim uczestnicy projektu -"Interaktywna Polska"
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-11-08 Sejmowe komisje zajmą się dziś projektem znoszącym obowiązek szczepień ochronnych

Sejmowe komisje zdrowia, oraz polityki społecznej i rodziny zajmą się dziś projektem znoszącym obowiązek szczepień ochronnych. O odrzucenie tej obywatelskiej inicjatywy w głosowaniu jeszcze w tym tygodniu apelował poseł PO Bartosz Arłukowicz. Tłumaczył to emocjami Polaków związanych z wykryciem ognisk zachorowań na odrę w Polsce.


Projekt, który wprowadza dobrowolność szczepień ochronnych został skierowany do prac sejmowych komisji kilka tygodni temu za sprawą m.in. głosów PiS. Politycy tej partii wyjaśniali, że decyzja była związana z obietnicą nieodrzucania w pierwszym czytaniu projektów obywatelskich.


Tym razem politycy sejmowej większości mają głosować inaczej, o czym zapewnia poseł Tomasz Latos, wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia.Podobnie jak rząd, jesteśmy za obowiązkowymi szczepieniami. Uważamy, że tak jest lepiej, bardziej bezpiecznie dla polskich pacjentów. Są kraje, gdzie te szczepienia nie są obowiązkowe, jednak tam dyscyplina w społeczeństwie jest bardzo wysoka i prawie wszystkie osoby korzystają ze szczepień. Uważam, że nie możemy sobie pozwolić na to, aby ryzykować w Polsce dalszy spadek zaszczepialności, stąd będziemy za odrzuceniem tego projektu – wskazuje Tomasz Latos.W Polsce co roku wykonuje się kilka milionów szczepień obowiązkowych. Odsetek osób zaszczepionych nadal jest wysoki, ale w ostatnich latach coraz więcej rodziców nie zgadza się na nie. Dla porównania, w 2010 r. zanotowano ponad 3 tysiące odmów, a w roku 2017 – było ich ponad 30 tys.


W Polsce szczepienia obowiązkowe u dzieci i młodzieży do 19. roku życia realizowane są według określonego kalendarza. Obowiązkowe szczepienia to m.in. przeciwko: gruźlicy, krztuścowi, polio, odrze, śwince i różyczce.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 8 listopada 2018

mj

 Aktualności
18/12 [TYLKO U NAS] A. Bujara: Pracodawcy atakują ustawę o zakazie handlu w niedzielę, Polacy ją zaakceptowali
18/12 [TYLKO U NAS] J. Zieliński: Mamy dobrą policję, bardzo dobrze dowodzoną i nadzorowaną
18/12 Kraków: W Sądzie Okręgowym odbędzie się dziś kolejna rozprawa przeciwko twórcom niemieckiego serialu "Nasze matki, nasi ojcowie"
17/12 Walka z cyberzagrożeniami
17/12 ZNP chce wyrugować ze szkół symbole Świąt Bożego Narodzenia?
17/12 Kartki ukazujące rozwój nienarodzonego dziecka trafią na biurka posłów
17/12 Kampania MON "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej"
17/12 Wyższe płace na sztandarach PiS i PO
17/12 "Solidarność" chce włączyć studentów do składek ZUS
17/12 [TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba: Europa zmierza w złym kierunku
 Duchowość, Religia, Kościół
18/12 Bój duchowy
18/12 Rodowód
17/12 Próżna chwała i pycha. Fałszywe życie duchowe [cz.10] Jak czytać "Filokalię"?
17/12 Papież Franciszek: Liturgia dzisiejszej niedzieli zaprasza nas do radości


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł