Portal Środa - 19 czerwca 2019 Gerwazego, Protazego, Sylwii      "Człowiek urodził się po to, aby się radować". Blaise Pascal
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-11-07 Rodzaj umowy a kredyt gotówkowy - czy ma wpływ?

Przymierzasz się do zaciągnięcia kredytu gotówkowego? Zastanawiasz się, jakie masz szanse na uzyskanie wsparcia finansowego w przypadku umowy o pracę, a jakie w przypadku umów cywilnoprawnych? Sprawdź, czy forma zatrudnienia ma jakikolwiek wpływ na przyznanie środków w ramach kredytu gotówkowego.

Polacy chętnie korzystają z oferty banków w zakresie kredytów konsumpcyjnych. Potwierdza to m.in. duże zainteresowanie kredytem gotówkowym na finanse.rankomat.pl. Na korzyść takiego wsparcia finansowego przemawia łatwiejsza dostępność – w porównaniu np. z kredytem hipotecznym. Nie oznacza to jednak, że banki udzielają kredytów wszystkim. Obok zdolności kredytowej, istotną rolę może odgrywać forma zatrudnienia.

Umowa o pracę – większe szanse na kredyt?

Umowa o pracę kojarzy się z większą stabilnością zarobków oraz mniejszym ryzykiem trudności w regulowaniu miesięcznych rat. Dlatego banki bardzo chętnie udzielają kredytów osobom, które mogą pochwalić się taką formą zatrudnienia.

Szczególnie doceniane są umowy o pracę na czas nieokreślony. Dają one bankom większą gwarancję, że zaciągnięte zobowiązanie zostanie uregulowane w całości w wyznaczonym terminie. Co prawda zawsze istnieje ryzyko zwolnienia przez pracodawcę, jednak obowiązuje tutaj okres wypowiedzenia, co pozwala np. szybko znaleźć kolejne zatrudnienie.

Umowa o pracę zawarta na czas określony nadal jest mile widziana, jednak w mniejszym stopniu w porównaniu z umową na czas nieokreślony. W tym przypadku kredytobiorca musi liczyć się np. ze skróceniem okresu kredytowania – jeśli umowa kończy się w trakcie spłacania zobowiązania.

Umowy cywilnoprawne – czy są równoznaczne z odrzuceniem wniosku?

Zależność „umowa a kredyt” ciekawie przedstawia się w przypadku umów cywilnoprawnych. Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy nie były one tak bardzo popularne, faktycznie były traktowane przez banki po macoszemu. Osoby zatrudnione w ten sposób miały bardzo niewielkie szanse na uzyskanie wsparcia finansowego – nawet kredytu gotówkowego.

Podejście banków zmieniło się w ostatnim czasie, na co wpłynęła popularyzacja tego typu umów wśród pracodawców. Umowa zlecenie czy umowa o dzieło to bardzo często praktykowane formy zatrudnienia. Banki, aby nie stracić klientów, musiały przystać na akceptowanie umów cywilnoprawnych.

Zatrudnienie na podstawie umowy o dzieło czy umowy zlecenie wcale nie przekreśla szans na kredyt gotówkowy. Kredytobiorca musi jednak liczyć się z większymi wymogami, np. związanymi z posiadaniem umowy o dużej ciągłości.

Silesian
 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł