Portal Środa - 19 czerwca 2019 Gerwazego, Protazego, Sylwii      "Człowiek urodził się po to, aby się radować". Blaise Pascal
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-11-05 Wybieramy najlepszą firmę kurierską - czym warto się kierować?

W dzisiejszych czasach coraz częściej kupujemy przez Internet. Nie ma chyba osoby, która choć raz nie zamówiłaby potrzebnej jej rzeczy za pośrednictwem sieci, a wielu z nas również wyprzedaje w ten sposób zbędne przedmioty.

Jedną z najważniejszych kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę podczas takiej wymiany towarów, jest wybór firmy, która zajmie się ich skutecznym dostarczeniem. Potrzebny Ci bezproblemowy oraz szybki kurier? Zastanawiasz się, który z obecnych na rynku dostarczycieli jest najbardziej godny zaufania? Nie jesteś pewien, na co powinieneś zwrócić uwagę w trakcie poszukiwań najodpowiedniejszej oferty?

Wybór firmy kurierskiej – najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę


Najważniejszym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę przy wyborze firmy kurierskiej, jest jej niezawodność. W końcu niska cena czy też miłe nastawienie obsługi na niewiele nam się zdadzą, jeżeli zamówiona (lub nadana) paczka ostatecznie nie dotrze do celu, dotrze do niego z ogromnym opóźnieniem albo zostanie po drodze zniszczona. Skoro już wspomnieliśmy o opóźnieniach, to pora wymienić kolejny istotny czynnik – chodzi oczywiście o czas dostawy. Większość firm obiecuje przesyłki na terenie kraju dostarczać w ciągu kilku dni, niektóre mają w swojej ofercie również dostawy ekspresowe (wiążą się one z dodatkową opłatą). Jednak czy te obietnice zawsze mają pokrycie w rzeczywistości? Chyba każdy z nas przekonał się kiedyś na własnej skórze, że niestety nie zawsze jest tak, jakbyśmy chcieli. Trzecim ważnym czynnikiem, jaki z pewnością bierzesz pod uwagę, jest cena. Oczywiście każdy z nas chciałby, aby koszty dostawy były jak najniższe, jednak w parze z atrakcyjną ceną nie zawsze idzie wysoka jakość usług. Dlatego czasem warto dopłacić kilka złotych w zamian za pewność, że wszystko przebiegnie dobrze i bez zbędnych komplikacji.

Cena, czas dostawy, jakość… co jeszcze warto wziąć pod uwagę przy wyborze przewoźnika?

Oprócz wymienionych powyżej kwestii przy wyborze firmy kurierskiej warto wziąć pod uwagę jeszcze kilka innych, pobocznych. Dowiedzmy się na przykład, jakie dodatkowe usługi i udogodnienia oferuje interesująca nas firma – czy zapewnia ona dostawy w określonych z góry godzinach albo, czy daje możliwość ubezpieczenia przesyłki. Przy zbliżonych ofertach takie detale mogą się okazać pomocne w podjęciu decyzji o współpracy z tym, a nie innym przewoźnikiem.

Znaleźć informacje o zasadach działania danej firmy kurierskiej nie jest trudno – większość przewoźników udostępnia je na swoich stronach www. Jak jednak zweryfikować, na ile są one zgodne z rzeczywistością? Proponujemy sprawdzić opinie użytkowników na niezależnych forach dyskusyjnych. Cennym źródłem informacji są również komentarze pojawiające się mediach społecznościowych. Dzięki nim możemy dowiedzieć się, jak dana firma reaguje na pytania oraz uwagi klientów. Takie rozeznanie pomoże nam podjąć decyzję oraz zwiększy szanse na to, że będziemy zadowoleni z wybranego ostatecznie usługodawcy.

Silesian
 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł