Portal Sobota - 20 pazdziernika 2018 Ireny, Kleopatry, Witalisa     "Daleko trudniej ukochać niewolnika, niż pisać o zniesieniu niewoli" - Adam Mickiewicz
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-10-10 Przywódca Korei Północnej zaprosił do Pjongjangu papieża Franciszka

Kim Dzong Un zaprosił Ojca Świętego Franciszka do Pjongjangu – takie informacje przekazała kancelaria prezydenta Korei Południowej Mun Dze Ina.


W przyszłym tygodniu, w czwartek, Ojciec Święty Franciszek przyjmie na audiencji prezydenta Korei Południowej Mun Dze Ina. Rzecznik Prezydenta przyznał, że jednym z tematów rozmów będzie przyszłość obu Korei.– Prezydent Mun Dze In będzie zabiegał u Ojca Świętego o błogosławieństwo i wsparcie dla pokoju i stabilności na Półwyspie Koreańskim. Przedyskutuje też z papieżem Franciszkiem dalszą współpracę pomiędzy Koreą Południowa a Watykanem – poinformował Kim Uj Kiom, rzecznik prezydenta Korei Południowej.Prezydent Mun Dze In jest katolikiem i od samego początku swej prezydentury starał się zaangażować Papieża i watykańską dyplomację w proces pokojowy na Półwyspie Koreańskim.


Jak podał rzecznik prasowy prezydenta, podczas swej wizyty w Watykanie  Mun Dze In przekaże Ojcu Świętemu Franciszkowi przesłanie od przywódcy Korei Północnej, w którym mowa jest między innymi o ewentualnej wizycie Papieża w stolicy tego komunistycznego kraju.– Kiedy prezydent Mun Dze In spotka się z papieżem Franciszkiem, przekaże mu wiadomość od przewodniczącego Kim Jong Un, że ten gorąco go powita, jeśli odwiedzi Pjonjang – powiedział rzecznik prezydenta Korei Południowej.W lipcu szef watykańskiej dyplomacji ks. abp Paul Gallagher odwiedził południowokoreańską część strefy zdemilitaryzowanej, oddzielającej oba zwaśnione państwa koreańskie. Zapewnił tam o wsparciu Watykanu dla wysiłków dyplomatycznych i wyraził optymizm w związku z trwającymi rozmowami pokojowymi z Koreą Północną.


Ewentualna wizyta Ojca Świętego w komunistycznej Korei byłaby wielkim przełomem. Niestety, Korea Północna to jeden z krajów, gdzie wyznawcy Chrystusa są najbardziej prześladowani.  Francuski misjonarz o. Philippe Blot, który pracował na pograniczu między Koreą Północną a Południową, poinformował o brutalnym morderstwie 33- letniej Koreanki będącej w stanie błogosławionym. Kobietę za posiadanie 20 egzemplarzy Biblii aresztowano, bito i publicznie powieszono.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 9 października 2018

mj

 Aktualności
20/10 Unijne naciski na Polskę
20/10 Trwa cisza wyborcza
20/10 Włochy: Sąd utrzymał wyrok dla Kongijczyka, który napadł na Polaków w Rimini
20/10 MKiDN: 10 listopada na Stadionie Narodowym "Koncert dla Niepodległej"
19/10 Marszałek Senatu zaapelował do polityków PO o wyciszenie agresji
19/10 Dyrektor Radia Maryja apeluje o odpowiedzialny udział w wyborach samorządowych
19/10 Rosji nie obchodzi rezolucja ZP Rady Europy dot. wraku Tu-154M
19/10 [TYLKO U NAS] D. Misztal: W wyborach samorządowych idzie o zwycięstwo "dobrej zmiany"
19/10 Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych
 Duchowość, Religia, Kościół
20/10 Syn Człowieczy wzorem służebnej władzy // 29 Niedziela zwykła, rok B (Iz 53,10n; Hbr 4,14-16; Mk 10,35-45)
20/10 Dialog z Arcybiskupem: "Stulecie niepodległości. Kościół a państwo. Relacje"
19/10 Kościół nowoczesny?
19/10 Rechrystianizacja Europy tematem V Sesji II Międzynarodowego Kongresu "Europa Christi"


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł