Portal Niedziela - 16 grudnia 2018 Albiny, Sebastiana, Zdzisławy     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-10-10 Przywódca Korei Północnej zaprosił do Pjongjangu papieża Franciszka

Kim Dzong Un zaprosił Ojca Świętego Franciszka do Pjongjangu – takie informacje przekazała kancelaria prezydenta Korei Południowej Mun Dze Ina.


W przyszłym tygodniu, w czwartek, Ojciec Święty Franciszek przyjmie na audiencji prezydenta Korei Południowej Mun Dze Ina. Rzecznik Prezydenta przyznał, że jednym z tematów rozmów będzie przyszłość obu Korei.– Prezydent Mun Dze In będzie zabiegał u Ojca Świętego o błogosławieństwo i wsparcie dla pokoju i stabilności na Półwyspie Koreańskim. Przedyskutuje też z papieżem Franciszkiem dalszą współpracę pomiędzy Koreą Południowa a Watykanem – poinformował Kim Uj Kiom, rzecznik prezydenta Korei Południowej.Prezydent Mun Dze In jest katolikiem i od samego początku swej prezydentury starał się zaangażować Papieża i watykańską dyplomację w proces pokojowy na Półwyspie Koreańskim.


Jak podał rzecznik prasowy prezydenta, podczas swej wizyty w Watykanie  Mun Dze In przekaże Ojcu Świętemu Franciszkowi przesłanie od przywódcy Korei Północnej, w którym mowa jest między innymi o ewentualnej wizycie Papieża w stolicy tego komunistycznego kraju.– Kiedy prezydent Mun Dze In spotka się z papieżem Franciszkiem, przekaże mu wiadomość od przewodniczącego Kim Jong Un, że ten gorąco go powita, jeśli odwiedzi Pjonjang – powiedział rzecznik prezydenta Korei Południowej.W lipcu szef watykańskiej dyplomacji ks. abp Paul Gallagher odwiedził południowokoreańską część strefy zdemilitaryzowanej, oddzielającej oba zwaśnione państwa koreańskie. Zapewnił tam o wsparciu Watykanu dla wysiłków dyplomatycznych i wyraził optymizm w związku z trwającymi rozmowami pokojowymi z Koreą Północną.


Ewentualna wizyta Ojca Świętego w komunistycznej Korei byłaby wielkim przełomem. Niestety, Korea Północna to jeden z krajów, gdzie wyznawcy Chrystusa są najbardziej prześladowani.  Francuski misjonarz o. Philippe Blot, który pracował na pograniczu między Koreą Północną a Południową, poinformował o brutalnym morderstwie 33- letniej Koreanki będącej w stanie błogosławionym. Kobietę za posiadanie 20 egzemplarzy Biblii aresztowano, bito i publicznie powieszono.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 9 października 2018

mj

 Aktualności
16/12 [TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz: Wszyscy, którzy mają alergię na chrześcijaństwo - powinni zrezygnować z tego, co ono wniosło: szpitalnictwa, oświaty i kultury
16/12 Premier M. Morawiecki na konwencji PiS w Szeligach pod Warszawą: W styczniu-lutym przedstawimy program wyborczy
15/12 [TYLKO U NAS] Szef Fundacji Mamy i Taty: Skala rozwodów w Polsce jest olbrzymia. To wirus, który trawi nasze społeczeństwo
15/12 Sejm odrzucił wniosek PO o wotum nieufności wobec rządu M. Morawieckiego
15/12 Pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. rodziny: "trzecia płeć" efektem odejścia od wiary
15/12 Zakończył się szczyt Unii Europejskiej w Brukseli
13/12 Zaawansowana technologia dostępna dla każdego
12/12 3 cele, dla których wprowadza się do fabryk roboty przemysłowe
 Duchowość, Religia, Kościół
16/12 Wybór dobra // 3. Niedziela Adwentu
16/12 Caritas Polska przekazała 36 mld zł na pomoc syryjskim rodzinom
15/12 Bliskość Pana wywołuje radość // 3 Niedziela Adwentu, rok C
15/12 Kolędowanie korpusu dyplomatycznego


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł