Portal Piatek - 19 kwietnia 2019 Alfa, Leonii, Tytusa      "Człowiek może się obejść bez wielu rzeczy, ale nie może się obejść bez drugiego człowieka". Ludwig Borne
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-08-10 Ks. kard. J. Omella prosi o modlitwę w intencji ofiar oraz sprawców zamachów Barcelonie i Cambrils z 2017 r.

Na kilka dni przed pierwszą rocznicą zamachów terrorystycznych w Barcelonie i Cambrils (17.08.2017) ks. kard. Juan José Omella prosi o modlitwę w intencji ofiar. 17 sierpnia 2017 r. na słynnej Rambli zginęło 15 osób, a 131 zostało rannych. Ks. kard. Omella zachęca również do modlitwy “o nawrócenie terrorystów”.


Tydzień modlitw w intencji ofiar zamachu w Barcelonie – z taką prośbą zwrócił się do duchowieństwa i wiernych ks. kard. Juan José Omella.“Kiedy obchodzimy pierwszą rocznicę zamachów terrorystycznych w Barcelonie i Cambrils, modlimy się dzisiaj za wszystkich, których one dotknęły. Za zmarłych i rannych, za rodziny i przyjaciół, za służby bezpieczeństwa, strażaków, służby medyczne, aby zawsze prowadziły swoją działalność w służbie społeczeństwa” – czytamy w liście.Ks. kard. Omella prosi również o modlitwę za tych wszystkich, którzy “na całym świecie sieją terror przez zamachy i wojny”.“Modlimy się, aby swoje umysły i działania zamienili na drogę pokoju i dialogu” – podkreślił ks. kard. Juan José Omella.17 sierpnia zamachowcy wjechali furgonetką w grupy ludzi najpierw na barcelońskiej Rambli, a następnie w miejscowości Cambrils. Planowali m. in. szereg zmachów w kościołach, w tym w słynnej bazylice Sagrada Familia.


o. Marek Raczkiewicz CSsR/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 9 sierpnia 2018

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł