Portal Niedziela - 21 pazdziernika 2018 Celiny, Hilarego, Janusza     "Największym urokiem świata jest urok drugiego człowieka" - Zofia Nałkowska
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-08-09 Harcerze świętują odzyskanie przez Polskę niepodległości

Harcerze świętują stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.  Na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku trwa Zlot Związku Harcerstwa Polskiego.


Dla uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości harcerze ułożyli żywą biało czerwoną flagę. Ta flaga to ich znak patriotyzmu – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził harcerzy na Wyspie Sobieszewskiej.„Żywa flaga stworzona przez was, harcerze, to piękny znak waszego patriotyzmu. 100 lat temu harcerstwo zrodziło się wraz z Niepodległą i zapisało piękną kartę w latach próby. Dziś waszą postawą pokazujecie, że jesteście przyszłością Polski. Czuwaj!” – napisał premier RP.Harcerstwo przede wszystkim wychowuje – mówił podharcmistrz Wojtek Puchacz.– O to chodzi, żeby harcerstwo wychowywało, żeby kreowało liderów przyszłości, osoby, które będą potrafiły powiedzieć nie, gdy wszyscy będą mówili tak – powiedział Wojtek Puchacz z biura prasowego zlotu ZHP w Gdańsku.Bycie w harcerstwie potrafi nauczyć tego, co w życiu ważne.– Na pewno uczy samodzielności i pomagania innym. Ja np. od tego czasu jak jestem w harcerstwie, częściej pomagam innym i staram się coś zmieniać w swoim życiu – podkreśliła Justyna z 30 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej „Włóczykije”.Wystawa poświęcona historii harcerstwa polskiego, strzelanie z łuku, gry planszowe, chodzenie po linie – to tylko niektóre z atrakcji zlotu ZHP.– Mamy tutaj robotykę, zajęcia, które mówią o zdrowym stylu życia, czyli rzeczy, które są obecnie potrzebne dzieciom i młodzieży do świadomego życia. I te nasze wartości wdrażamy również w codziennym dorosłym życiu – zaznaczyła Marta Bańka, rzecznik Zlotu ZHP w Gdańsku.    


– Obozy to jest chyba najlepsza część całego harcerstwa. Siedzimy do późna przy ognisku, śpiewamy, poznajemy super ludzi – mówił Stasiek z 30 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej „Włóczykije”. Na tegorocznym zlocie przebywają drużyny z różnych zakątków Polski i świata.– Mamy tutaj Polonię harcerską ze Stanów Zjednoczonych i z Kanady, ale mamy także skautów z Hongkongu, jednego skauta z Nepalu, z Ukrainy, z Białorusi, z Niemiec, również ze Szwecji czy z Wielkiej Brytanii – wskazała Marta Bańka.Tegoroczny zlot jest drugim w historii pod względem wielkości. Największy odbył się w 1935 r. Zlot ZHP zakończy się 16 sierpnia.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 9 sierpnia 2018

mj

 Aktualności
21/10 Mec. S. Hambura ws. postępowania TSUE: Czeka nas zderzenie prawa polskiego z prawem wspólnotowo-unijnym
21/10 [TYLKO U NAS] Dr hab. D. Zalewski: Jest wiele do zrobienia w zakresie edukacji ekologicznej społeczeństwa
21/10 Walka z nowotworem płuc
21/10 Wzrosła liczba Polaków marnujących jedzenie
21/10 Światowy Dzień Misyjny
21/10 Węgierski rząd likwiduje studia gender. Co z Polską?
20/10 [TYLKO U NAS] Prof. J. Kawęcki: WSKSiM rzetelnie i całościowo kształci studentów dając Polsce, naszej Ojczyźnie, bardzo dobrych absolwentów
20/10 Unijne naciski na Polskę
20/10 Trwa cisza wyborcza
20/10 Włochy: Sąd utrzymał wyrok dla Kongijczyka, który napadł na Polaków w Rimini
20/10 MKiDN: 10 listopada na Stadionie Narodowym "Koncert dla Niepodległej"
 Duchowość, Religia, Kościół
21/10 Spory i podziały // 29. Niedziela Zwykła
21/10 Młodzieżowe Czuwania z Redemptorystami: Droga wewnętrzna - Sprawiedliwość
20/10 Syn Człowieczy wzorem służebnej władzy // 29 Niedziela zwykła, rok B (Iz 53,10n; Hbr 4,14-16; Mk 10,35-45)
20/10 Dialog z Arcybiskupem: "Stulecie niepodległości. Kościół a państwo. Relacje"


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł