Portal Wtorek - 14 sierpnia 2018 Alfreda, Maksymiliana, Selmy     "Umieć żyć to: żyć lekko bez lekkomyślności, być wesołym bez swawoli, mieć odwagę bez brawury, zaufanie i radosną rezygnację" - Theodor Fontane
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-08-09 Harcerze świętują odzyskanie przez Polskę niepodległości

Harcerze świętują stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.  Na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku trwa Zlot Związku Harcerstwa Polskiego.


Dla uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości harcerze ułożyli żywą biało czerwoną flagę. Ta flaga to ich znak patriotyzmu – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził harcerzy na Wyspie Sobieszewskiej.„Żywa flaga stworzona przez was, harcerze, to piękny znak waszego patriotyzmu. 100 lat temu harcerstwo zrodziło się wraz z Niepodległą i zapisało piękną kartę w latach próby. Dziś waszą postawą pokazujecie, że jesteście przyszłością Polski. Czuwaj!” – napisał premier RP.Harcerstwo przede wszystkim wychowuje – mówił podharcmistrz Wojtek Puchacz.– O to chodzi, żeby harcerstwo wychowywało, żeby kreowało liderów przyszłości, osoby, które będą potrafiły powiedzieć nie, gdy wszyscy będą mówili tak – powiedział Wojtek Puchacz z biura prasowego zlotu ZHP w Gdańsku.Bycie w harcerstwie potrafi nauczyć tego, co w życiu ważne.– Na pewno uczy samodzielności i pomagania innym. Ja np. od tego czasu jak jestem w harcerstwie, częściej pomagam innym i staram się coś zmieniać w swoim życiu – podkreśliła Justyna z 30 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej „Włóczykije”.Wystawa poświęcona historii harcerstwa polskiego, strzelanie z łuku, gry planszowe, chodzenie po linie – to tylko niektóre z atrakcji zlotu ZHP.– Mamy tutaj robotykę, zajęcia, które mówią o zdrowym stylu życia, czyli rzeczy, które są obecnie potrzebne dzieciom i młodzieży do świadomego życia. I te nasze wartości wdrażamy również w codziennym dorosłym życiu – zaznaczyła Marta Bańka, rzecznik Zlotu ZHP w Gdańsku.    


– Obozy to jest chyba najlepsza część całego harcerstwa. Siedzimy do późna przy ognisku, śpiewamy, poznajemy super ludzi – mówił Stasiek z 30 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej „Włóczykije”. Na tegorocznym zlocie przebywają drużyny z różnych zakątków Polski i świata.– Mamy tutaj Polonię harcerską ze Stanów Zjednoczonych i z Kanady, ale mamy także skautów z Hongkongu, jednego skauta z Nepalu, z Ukrainy, z Białorusi, z Niemiec, również ze Szwecji czy z Wielkiej Brytanii – wskazała Marta Bańka.Tegoroczny zlot jest drugim w historii pod względem wielkości. Największy odbył się w 1935 r. Zlot ZHP zakończy się 16 sierpnia.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 9 sierpnia 2018

mj

 Aktualności
14/08 Policjanci zaostrzą protest?
14/08 Trwają prace dot. regulacji zasad skupu owoców i warzyw
14/08 [TYLKO U NAS] J. Mosiński o rozwiązaniu Marszu Powstania Warszawskiego: Widzimy jak absurdalną decyzję podjęła pani dyrektor Ewa Gawor
14/08 77 lat od męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego
13/08 Niezapomniany Prezent dla Sportowca
13/08 NIK: Niezbędna jest zmiana w przepisach dotyczących gęstości drewna przewożonego samochodami
13/08 M. Woś: Procedura wyboru nowych sędziów jest w toku. Nie ma obawy o zablokowanie SN
13/08 Pomoc dla rolników
13/08 [TYLKO U NAS] M. Błaszczak nt. LGBT: Próbują narzucić swoją interpretację praw i obowiązków
 Duchowość, Religia, Kościół
14/08 Potrójne działanie szatana
14/08 Warszawa: dziś otwarcie wystawy "Jan Paweł II - człowiek wolności"
13/08 Praszka: odpust kalwaryjskiego zaśnięcia Matki Bożej


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł