Portal Piatek - 19 kwietnia 2019 Alfa, Leonii, Tytusa      "Człowiek może się obejść bez wielu rzeczy, ale nie może się obejść bez drugiego człowieka". Ludwig Borne
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-08-09 Papież: Wolność człowieka jest wtedy, gdy Bóg to jego jedyny Pan

„Wolność człowieka rodzi się, gdy pozwala on, aby prawdziwy Bóg był jego jedynym Panem” – mówił dziś na audiencji generalnej Ojciec św. Franciszek. Dodał, że to pozwala zaakceptować własną kruchość i wyrzucić bożków z naszych serc.


Ojciec Święty kontynuował dziś rozważanie Dekalogu, pogłębiając temat bałwochwalstwa w nawiązaniu do złotego cielca, o którym mówi Księga Wyjścia.


Wydarzenie ma miejsce na pustyni, gdzie panuje brak perspektyw i niepewność, brakuje wody, jedzenia i schronienia. To obraz ludzkiego życia, które jest niepewne i nie ma żadnych nienaruszalnych zabezpieczeń – wskazał Papież Franciszek.


Złoty cielec – jak dodał Ojciec Święty – jest symbolem wszelkich pragnień dających złudzenie wolności.– Wszystko rodzi się przede wszystkim z niemożności zaufania Bogu, pokładania w Nim naszego bezpieczeństwa, z niemożności pozwolenia, aby nadał On prawdziwą głębię pragnienia naszego ludzkiego serca, aby prowadził nas do tej głębi i pragnień serca. Zaufanie Bogu pomaga nam znosić słabość, niepewność, brak perspektyw. Bez prymatu Boga łatwo popadamy w bałwochwalstwo i zadowalamy się nędznym pocieszeniem – podkreślał Papież Franciszek.Ojciec św. pozdrowił pielgrzymów zgromadzonych na audiencji; wśród nich byli Polacy.Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Bracia i siostry, w Chrystusie ogołoconym, pogardzanym objawia się oblicze prawdziwego Boga, chwała miłości, a nie błyskotliwa ułuda. W Jego ranach jest nasze zdrowie. Zawsze, a szczególnie wtedy, gdy pojawiają się trudności i brak perspektyw, pamiętajcie, że w Chrystusie nasza kruchość nie jest już przekleństwem, lecz miejscem spotkania z Ojcem i źródłem nowej mocy z wysoka. Niech Jego błogosławieństwo stale wam towarzyszy – powiedział Papież.Transmisję z Watykanu nadała TV Trwam. Fragmentu audiencji można było wysłuchać również na antenie Radia Maryja.RIRM/TV Trwam News


Źródło: radiomaryja.pl, 8 sierpnia 2018

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł