Portal Wtorek - 14 sierpnia 2018 Alfreda, Maksymiliana, Selmy     "Umieć żyć to: żyć lekko bez lekkomyślności, być wesołym bez swawoli, mieć odwagę bez brawury, zaufanie i radosną rezygnację" - Theodor Fontane
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-07-17 Politycy partii rządzącej mają nadzieję, że prof. M. Gersdorf powstrzyma się od czynności urzędowych

Politycy partii rządzącej mają nadzieję, że prof. Małgorzata Gersdorf powstrzyma się od podejmowania czynności urzędowych, które i tak byłyby nieważne.


Prof. Małgorzata Gersdorf ma zakończyć urlop w najbliższy czwartek. Zgodnie z ustawą o Sądzie Najwyższym, sędzia przeszła w stan spoczynku; przestała także pełnić funkcję I Prezesa Sądu Najwyższego.


Sędzia Małgorzata Gersdorf powołuje się wprost na konstytucję, która mówi, że I Prezes Sądu Najwyższego pełni swoją funkcję sześć lat. Ten termin upływa w 2020 r.


Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł na antenie TV Trwam zwrócił uwagę, że jest to błędne myślenie. Art. 180 ustęp 4 ustawy zasadniczej odsyłała do obowiązującej ustawy o SN – zauważa podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Polityk był pytany także o możliwe podjęcie czynności przez prof. Małgorzatę Gersdorf.– Nie sądzę, żeby taka sytuacja miała miejsce z tej przyczyny, iż p. prezes jest prawnikiem i to bardzo dobrym prawnikiem. Ma świadomość tego, że te wszystkie czynności będą po prostu nieważne. Zatem nie chcąc doprowadzać do chaosu, najprawdopodobniej powstrzyma się od podejmowania czynności urzędowych, które skutkowałyby sankcją nieważności – powiedział Marcin Warchoł.Obecnie pracami SN kieruje Józef Iwulski. Sędzia zapowiedział wypłacenie Małgorzacie Gersdorf pensji.


Jednocześnie trwa konkurs na stanowiska w SN. Kandydatury ocenia Krajowa Rada Sądownictwa. Spośród sędziów wybrany zostanie prezes SN.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 17 lipca 2018

mj

 Aktualności
14/08 Policjanci zaostrzą protest?
14/08 Trwają prace dot. regulacji zasad skupu owoców i warzyw
14/08 [TYLKO U NAS] J. Mosiński o rozwiązaniu Marszu Powstania Warszawskiego: Widzimy jak absurdalną decyzję podjęła pani dyrektor Ewa Gawor
14/08 77 lat od męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego
13/08 Niezapomniany Prezent dla Sportowca
13/08 NIK: Niezbędna jest zmiana w przepisach dotyczących gęstości drewna przewożonego samochodami
13/08 M. Woś: Procedura wyboru nowych sędziów jest w toku. Nie ma obawy o zablokowanie SN
13/08 Pomoc dla rolników
13/08 [TYLKO U NAS] M. Błaszczak nt. LGBT: Próbują narzucić swoją interpretację praw i obowiązków
 Duchowość, Religia, Kościół
14/08 Potrójne działanie szatana
14/08 Warszawa: dziś otwarcie wystawy "Jan Paweł II - człowiek wolności"
13/08 Praszka: odpust kalwaryjskiego zaśnięcia Matki Bożej


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł