Portal Czwartek - 17 stycznia 2019 Antoniego, Henryki, Mariana     "Gdy traktujemy nasze istnienie jako zadanie, jest ono zawsze do zniesienia" - Marie von Ebner-Eschenbach
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-07-16 KRUS i PIP apeluje o bezpieczne żniwa

W tym roku żniwa będą wcześniej niż w latach poprzednich. W niektórych miejscach już się rozpoczęły. Jak co roku przedstawiciele KRUS-u i Państwowej Inspekcji Pracy apelują o bezpieczeństwo.


Kombajny, ciągniki i inne maszyny rolnicze na polach to znak, że rozpoczęły się żniwa. W tym okresie łatwo o wypadek. Państwowa Inspekcja Pracy apeluje o ostrożność, rozwagę oraz opiekę nad dziećmi pomagającymi w żniwach. Małoletni nie powinni uczestniczyć we wszystkich pracach.– Dotyczy to przede wszystkim prac związanych z obsługą maszyn i urządzeń. Myślę, że to jest oczywiste, ale zdarza się, że nie dla każdego. Do tego grona zaliczamy także prace związane z dźwiganiem. Rodzice powinni pamiętać o tym, że przenoszenie ciężarów nie jest pracą przeznaczoną dla dzieci – mówił Michał Wyszkowski z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu.Strażacy apelują o odpowiednie przygotowanie maszyn rolniczych. Tym bardziej, że w okresie żniw kombajny i ciągniki nierzadko pracują po kilkanaście godzin na dobę.– Bardzo często zdarzają się sytuacje, kiedy to zatarte elementy maszyn – jak np. łożyska – są powodem do powstania pożaru kombajnu czy innego rodzaju sprzętu – powiedział Michał Kucierski, rzecznik poznańskiej straży pożarnej.Statystyki dotyczące wypadków w rolnictwie nie pozostawiają złudzeń. Każdego roku w trakcie żniw giną ludzie. Sporo osób zostaje kalekami.  Pamiętajmy, że w tym czasie wypadek może przytrafić się każdemu i to nie tylko w polu, ale podczas zwykłych prac gospodarskich.– Namawiam gorąco, aby rolnicy odpoczęli chwilę zanim przystąpią do pracy codziennej. Wyrówna się ciśnienie, oddech i praca serca. Te czynności wykonamy bezpieczniej – stwierdził Tomasz Będzieszak, przedstawiciel KRUS-u w Ostrowie Wielkopolskim.Oprócz apeli wraz z rozpoczęciem żniw urzędnicy ruszają też w teren rozpoczynając wizytacje.– Inspektorzy pracy, w ramach akcji profilaktycznych, zawitają także tego lata i postarają się przekazać wszystkie najważniejsze informacje o bezpieczeństwie – podsumował Michał Wyszkowski.My przyłączamy się do apelu i przypominamy o zdrowym rozsądku, aby zebrane plony nie zostały okupione kalectwem czy śmiercią.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 16 lipca 2018

mj

 Aktualności
17/01 Zaostrzenie przepisów o cudzoziemcach
17/01 Ustawa o Sieci Badawczej Łukasiewicz czy wybór uzupełniający członka Trybunału Stanu tematami posiedzenia Sejmu
17/01 Gdańsk: dziś rozpoczynają się uroczystości pogrzebowe prezydenta Adamowicza
17/01 Debata europosłów nt. sposobu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE
16/01 Min. Zdrowia oraz Polskie Towarzystwo Kardiologiczne opracowało program opieki nad pacjentami z niewydolnością serca
16/01 Warszawa: dziś rozpoczyna się polsko-amerykańska konferencja nt. cyberbezpieczeństwa z udziałem m.in. premiera RP
16/01 Rządowy projekt emerytur dla matek, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci, z poparciem opozycji
14/01 Żeglarski ulubieniec - czyli słów kilka o czarterze jachtów w Chorwacji
 Duchowość, Religia, Kościół
17/01 Piastowanie świata
17/01 Papież Franciszek: Powiedzenie "Abba" jest czymś o wiele bardziej intymnym i poruszającym niż jedynie nazywanie Boga "Ojcem"
16/01 "Wszelka przesada pochodzi od diabła"
16/01 Panama: przybyli kolejni polscy uczestnicy ŚDM


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł