Portal Czwartek - 17 stycznia 2019 Antoniego, Henryki, Mariana     "Gdy traktujemy nasze istnienie jako zadanie, jest ono zawsze do zniesienia" - Marie von Ebner-Eschenbach
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-07-16 Niejawne posiedzenie komisji ds. reprywatyzacji

Komisja weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji zajmie się dziś od godz. 10.00 na posiedzeniu niejawnym sprawą dwóch nieruchomości zlokalizowanych w pobliżu Zamku Królewskiego.


To kamienice zniszczone w trakcie II wojny światowej, które zostały następnie odbudowane, a za rządów prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz – zreprywatyzowane.


Ta sprawa szokuje – ocenia w rozmowie z Redakcja Informacyjną Radia Maryja wiceszef komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta.



Po 70 latach zgłosili się po te nieruchomości handlarze roszczeniami, którzy zapłacili za roszczenia 100 tys. zł. Hanna Gronkiewicz-Waltz te dwie kamienice na Starym Mieście, warte wiele milionów złotych, przekazała w ręce tych osób. Na niejawnym posiedzeniu będziemy rozpatrywać możliwość wydania decyzji w tej sprawie. Przyznam, że jest to jedna z bardziej szokujących spraw. Jak w soczewce skupia ona problemy reprywatyzacji, problemy zrujnowanych przez Niemców nieruchomości, które zostały wysiłkiem wszystkich Polaków odbudowane, ale na których w wolnej Polsce korzysta jedynie grupa wąsko wyspecjalizowanych prawników – zaznacza Sebastian Kaleta.



W ubiegłym tygodniu komisja weryfikacyjna nałożyła na prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz 30 tys. zł. grzywny za niestawienie się na czwartkowych obradach. Tego dnia komisja badała sprawę Mokotowskiej 40.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 16 lipca 2018





mj

 Aktualności
17/01 Zaostrzenie przepisów o cudzoziemcach
17/01 Ustawa o Sieci Badawczej Łukasiewicz czy wybór uzupełniający członka Trybunału Stanu tematami posiedzenia Sejmu
17/01 Gdańsk: dziś rozpoczynają się uroczystości pogrzebowe prezydenta Adamowicza
17/01 Debata europosłów nt. sposobu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE
16/01 Min. Zdrowia oraz Polskie Towarzystwo Kardiologiczne opracowało program opieki nad pacjentami z niewydolnością serca
16/01 Warszawa: dziś rozpoczyna się polsko-amerykańska konferencja nt. cyberbezpieczeństwa z udziałem m.in. premiera RP
16/01 Rządowy projekt emerytur dla matek, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci, z poparciem opozycji
14/01 Żeglarski ulubieniec - czyli słów kilka o czarterze jachtów w Chorwacji
 Duchowość, Religia, Kościół
17/01 Piastowanie świata
17/01 Papież Franciszek: Powiedzenie "Abba" jest czymś o wiele bardziej intymnym i poruszającym niż jedynie nazywanie Boga "Ojcem"
16/01 "Wszelka przesada pochodzi od diabła"
16/01 Panama: przybyli kolejni polscy uczestnicy ŚDM


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł