Portal Piatek - 19 kwietnia 2019 Alfa, Leonii, Tytusa      "Człowiek może się obejść bez wielu rzeczy, ale nie może się obejść bez drugiego człowieka". Ludwig Borne
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-07-16 Niejawne posiedzenie komisji ds. reprywatyzacji

Komisja weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji zajmie się dziś od godz. 10.00 na posiedzeniu niejawnym sprawą dwóch nieruchomości zlokalizowanych w pobliżu Zamku Królewskiego.


To kamienice zniszczone w trakcie II wojny światowej, które zostały następnie odbudowane, a za rządów prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz – zreprywatyzowane.


Ta sprawa szokuje – ocenia w rozmowie z Redakcja Informacyjną Radia Maryja wiceszef komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta.Po 70 latach zgłosili się po te nieruchomości handlarze roszczeniami, którzy zapłacili za roszczenia 100 tys. zł. Hanna Gronkiewicz-Waltz te dwie kamienice na Starym Mieście, warte wiele milionów złotych, przekazała w ręce tych osób. Na niejawnym posiedzeniu będziemy rozpatrywać możliwość wydania decyzji w tej sprawie. Przyznam, że jest to jedna z bardziej szokujących spraw. Jak w soczewce skupia ona problemy reprywatyzacji, problemy zrujnowanych przez Niemców nieruchomości, które zostały wysiłkiem wszystkich Polaków odbudowane, ale na których w wolnej Polsce korzysta jedynie grupa wąsko wyspecjalizowanych prawników – zaznacza Sebastian Kaleta.W ubiegłym tygodniu komisja weryfikacyjna nałożyła na prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz 30 tys. zł. grzywny za niestawienie się na czwartkowych obradach. Tego dnia komisja badała sprawę Mokotowskiej 40.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 16 lipca 2018

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł