Portal Wtorek - 14 sierpnia 2018 Alfreda, Maksymiliana, Selmy     "Umieć żyć to: żyć lekko bez lekkomyślności, być wesołym bez swawoli, mieć odwagę bez brawury, zaufanie i radosną rezygnację" - Theodor Fontane
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-07-16 Niejawne posiedzenie komisji ds. reprywatyzacji

Komisja weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji zajmie się dziś od godz. 10.00 na posiedzeniu niejawnym sprawą dwóch nieruchomości zlokalizowanych w pobliżu Zamku Królewskiego.


To kamienice zniszczone w trakcie II wojny światowej, które zostały następnie odbudowane, a za rządów prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz – zreprywatyzowane.


Ta sprawa szokuje – ocenia w rozmowie z Redakcja Informacyjną Radia Maryja wiceszef komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta.Po 70 latach zgłosili się po te nieruchomości handlarze roszczeniami, którzy zapłacili za roszczenia 100 tys. zł. Hanna Gronkiewicz-Waltz te dwie kamienice na Starym Mieście, warte wiele milionów złotych, przekazała w ręce tych osób. Na niejawnym posiedzeniu będziemy rozpatrywać możliwość wydania decyzji w tej sprawie. Przyznam, że jest to jedna z bardziej szokujących spraw. Jak w soczewce skupia ona problemy reprywatyzacji, problemy zrujnowanych przez Niemców nieruchomości, które zostały wysiłkiem wszystkich Polaków odbudowane, ale na których w wolnej Polsce korzysta jedynie grupa wąsko wyspecjalizowanych prawników – zaznacza Sebastian Kaleta.W ubiegłym tygodniu komisja weryfikacyjna nałożyła na prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz 30 tys. zł. grzywny za niestawienie się na czwartkowych obradach. Tego dnia komisja badała sprawę Mokotowskiej 40.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 16 lipca 2018

mj

 Aktualności
14/08 Policjanci zaostrzą protest?
14/08 Trwają prace dot. regulacji zasad skupu owoców i warzyw
14/08 [TYLKO U NAS] J. Mosiński o rozwiązaniu Marszu Powstania Warszawskiego: Widzimy jak absurdalną decyzję podjęła pani dyrektor Ewa Gawor
14/08 77 lat od męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego
13/08 Niezapomniany Prezent dla Sportowca
13/08 NIK: Niezbędna jest zmiana w przepisach dotyczących gęstości drewna przewożonego samochodami
13/08 M. Woś: Procedura wyboru nowych sędziów jest w toku. Nie ma obawy o zablokowanie SN
13/08 Pomoc dla rolników
13/08 [TYLKO U NAS] M. Błaszczak nt. LGBT: Próbują narzucić swoją interpretację praw i obowiązków
 Duchowość, Religia, Kościół
14/08 Potrójne działanie szatana
14/08 Warszawa: dziś otwarcie wystawy "Jan Paweł II - człowiek wolności"
13/08 Praszka: odpust kalwaryjskiego zaśnięcia Matki Bożej


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł