Portal Poniedziałek - 25 czerwca 2018 Łucji, Witolda, Wilhelma      "Swoj± rado¶ć można znaleĽć w rado¶ci innych; to wła¶nie jest tajemnica szczę¶cia". Georges Bernanos
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-06-12 Prezydent ogłosi dzi¶ propozycję pytań referendalnych dot. konstytucji

Poznamy dzi¶ propozycję pytań referendalnych w sprawie zmian w Konstytucji.  Prezydent Andrzej Duda ogłosi je po posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju.


Propozycje pytań referendalnych s± efektem rocznej debaty konstytucyjnej, w ramach której odbyło się kilkadziesi±t spotkań, w tym 18 otwartych spotkań regionalnych oraz debaty ekspercie w Pałacu Prezydenckim.


Pod koniec kwietnia, podczas kongresu „Wspólnie o Konstytucji na Narodowym”, prezydent Andrzej Duda odniósł się do ogólnych kwestii, które nowa Konstytucja miałaby rozstrzygn±ć. Nie zdradził jednak, jakie konkretnie pytania chciałby zadać Polakom. Mówił jedynie, że ma być ich dziesięć.


Propozycje pytań referendalnych mamy poznać dzi¶ po posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju , która rozpocznie się o godzinie 15:00 w Pałacu Prezydenckim, a w trakcie której członkowie Rady i doradcy prezydenta omówi± ich zakres.


Według prezydenckiego ministra Pawła Muchy wniosek do Senatu o przeprowadzenie referendum prezydent Andrzej Duda złoży najprawdopodobniej 23 lipca. Decyzja Senatu miałaby zapa¶ć na ostatnim lipcowym posiedzeniu Izby, które jest zaplanowane w dniach 25, 26 i 27 lipca. Prezydent chce, aby referendum konsultacyjne w sprawie Konstytucji odbyło się 10 i 11 listopada. PiS wci±ż nie podj±ł jeszcze decyzji, czy poprze pomysł referendum.


TV Trwam News/RIRM


¬ródło: radiomaryja.pl, 12 czerwca 2018

mj © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł