Portal Niedziela - 9 grudnia 2018 Anety, Leokadii, Wiesława     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-06-12 Prezydent Andrzej Duda zaatakowany przez aktywistkę KOD

Blokowanie legalnych marszów, wywoływanie awantur na spotkaniach z politykami partii rządzącej, agresja i wulgarność na manifestacjach, a także atakowanie polityków, którzy są w sytuacjach prywatnych – tak już od kilku lat działa część opozycji, a także Komitet Obrony Demokracji. Ostatnio aktywistka KOD zaatakowała słownie prezydenta Andrzeja Dudę, który z małżonką prywatnie wstąpił do jednego z fast foodów.


Aktywiści z KOD w prowokacjach posuwają się coraz dalej. Tym razem jedna z działaczek Komitetu postanowiła zaatakować prezydenta Andrzeja Dudę, który z żoną stał w kolejce w jednym z popularnych fast foodów.– Mogę spytać, dlaczego łamie Pan Konstytucję i zgadza się na jej łamanie? – pytała prezydenta.Początkowo aktywistce uwagę zwrócił jeden z ochroniarzy. Następnie podeszła do niej pierwsza dama pytając, w którym momencie konstytucja jest rzekomo łamana. I tu już aktywistka pogubiła się.A proszę powiedzieć, w którym punkcie? – pytała Agata Kornhauser-Duda.


– Przede wszystkim, jeśli chodzi o ustawy sądowe, które łamią konstytucję – odpowiedziała aktywistka KOD.


– Ale konkretnie. Gdzie na przykład? – dopytywała małżonka prezydenta.


– W zakazie wstępu do Sejmu – słyszymy w odpowiedzi.To pokazuje, że są pewne środowiska i osoby, które nawet nie zauważają, że przekraczają granice śmieszności – komentuje poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak.– Ja bym to składał, po pierwsze, na brak wychowania, bo przecież do majestatu pierwszej osoby w państwie nie podchodzi się po prostu w tak, powiedziałbym, żenujący sposób – mówi polityk.Po drugie, to jedna z metod działania KOD – dodaje poseł PiS Jan MosińskiCo się dziwić – KOD taki jest. Ma ten swój gen PRL-owski gdzieś wszczepiony i nie ma żadnych zahamowań – ocenia Jan Mosiński.Nieco inne spojrzenie na zaistniałą sytuację ma poseł PO Michał Szczerba.– Prezydent przede wszystkim chciał wizerunkowo poprawić swoje notowania. Chciał pokazać, że je wśród zwykłych ludzi, jedząc amerykańskiego kurczaka w amerykańskiej restauracji. A tutaj nagle pojawiło się pytanie o konstytucję, którą łamie nieustannie i to wszyscy wiemy – przekonuje poseł PO.Ale to formacja posła Szczerby złamała konstytucję, gdy w 2015 r. ówczesna koalicja PO-PSL, przy wsparciu SLD, wybrała na zapas dwóch sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Wówczas osoby, które dziś działają w KOD nie protestowały – zauważa politolog Andrzej Skiba.– W związku z tym należy postawić pytanie, czy aby na pewno tutaj idzie o kwestię ochrony demokracji, czy być może po prostu o zwyczajny polityczny interes części opozycji, która próbuje odzyskać władzę – zwróca uwagę politolog.Prowokacja w krakowskiej restauracji nie jest jedyną tego typu. KOD nagminnie atakuje PiS, także podczas wyjazdowych spotkań polityków z mieszkańcami poszczególnych miast. Jednym z przykładów jest awantura działaczy KOD podczas spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Trójmiasta.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 11 czerwca 2018

mj

 Aktualności
09/12 Apel do prezydenta RP o degradację Jaruzelskiego
09/12 Partyjne zawirowania przed wyborami do Parlamentu Europejskiego
09/12 [TYLKO U NAS] Red. Falkowska: Apelujemy o prenumerowanie "Naszego Dziennika"
08/12 Z. Ziobro: Podwójne standardy Platformy Obywatelskiej ws. KNF
08/12 Trwa pielgrzymka biegowa z Rumii do Gdańska w intencji ochrony życia dzieci nienarodzonych
08/12 W WSKSiM w Toruniu odbędzie się konferencja "Bon edukacyjny dla studentów"
08/12 Partie szykują się do wyborczego maratonu
07/12 Jakie meble wybrać do przestrzeni biurowej?
 Duchowość, Religia, Kościół
09/12 Zniechęcenie // 2. Niedziela Adwentu
09/12 XIX Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie
08/12 Powiada Biblia, że nie ołów ani piasek najciężej nieść, ale głupotę...
08/12 Wsparcie dla Kościoła na Wschodzie


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł