Portal Środa - 12 grudnia 2018 Ady, Aleksandra, Dagmary     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-05-24 W WSKSiM odbędzie się dziś konferencja nt. prześladowań chrześcijan

Prześladowania chrześcijan na świecie dotyczą rocznie blisko stu milionów osób. Wielu ludzi za wiarę w Jezusa Chrystusa jest mordowanych. Ten trudny temat podejmą uczestnicy międzynarodowej konferencji, która rozpocznie się dziś w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Z kolei na piątek zaplanowano otwarte wykłady dla uczniów szkół średnich, studentów i wszystkich zainteresowanych.


Do prześladowań chrześcijan dochodzi w wielu zakątkach świata. Według danych Międzynarodowego Dzieła Chrześcijańskiego „Open Doors”, w 2016 i 2017 roku ponad 200 mln chrześcijan cierpiało z powodu prześladowania w 50 krajach świata.


Cierpienia chrześcijan to temat bardzo ważny, ale często przemilczany. Dlatego w WSKSiM odbędzie się konferencja zatytułowana „Problemy współczesnej polityki: prześladowania religijne, konflikty etniczne i zbrojne w XXI w.”. [czytaj więcej]– Pragniemy podjąć się tego ważnego tematu, ponieważ nie uświadamiamy sobie, jak dzisiaj cierpią chrześcijanie. A świat milczy, świat jest obojętny. Europa zajmuje się sprawami związanym z ekologią, ochroną zwierząt, roślin, a niestety (…) nie chce usłyszeć tego krzyku mordowanych dzisiaj chrześcijan. Jest około 100 mln prześladowanych ludzi rocznie, w tym trzy czwarte to są chrześcijanie – wskazuje o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM.Dlatego – jak dodaje o. dr Zdzisław Klafka CSsR – nie możemy być obojętni wobec tak wielkiego cierpienia.– Chcemy poprzez taką konferencję uwrażliwić Polaków, ale też i dać ten apel do świata, do Europy, szczególnie może do Unii Europejskiej: dlaczego świat milczy wobec tych prześladowań chrześcijan, które mają miejsce nie tylko na Bliskim Wschodzie, gdzie Polska jest obecna, ale na całym świecie – mówi rektor.


– Bardzo dużo miejsca zamierzamy poświęcić prześladowaniom chrześcijan, nie tylko tutaj na Bliskim Wschodzie, ale również w innych rejonach świata. Referaty będą  dotyczyły na przykład chrześcijan w Chinach, prześladowania chrześcijan na Filipinach. (…) Będziemy też mówić o kwestiach związanych z Afryką – informuje dr Jan Wiśniewski, koordynator Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu.Referaty wygłoszą dziś minister Beata Kempa odpowiedzialna za pomoc humanitarną, ks. prof. Waldemar Cisło z polskiej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie, prof. Piotr Grochmalski z Instytutu Studiów Strategicznych Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, a także prof. Christian Esguerra z Filipin.


Piątek to z kolei dzień poświęcony wykładom dla uczniów szkół średnich i studentów.– Interesują się. To jest coś, co dzieje się obecnie – konflikty w Syrii, w Jemenie, w Afryce Północnej, również w części środkowej. To jest poza tym głównym nurtem medialnym i tylko osoby bardzo zainteresowane mogą wyczytać gdzieś w internecie informacje, które dotyczą tego typu działań. My tutaj wychodzimy naprzeciwko tym oczekiwaniom – tłumaczy dr Jan Wiśniewski.Chętni do wzięcia udziału w piątkowych wykładach mogą się zgłaszać pod numerem telefonu 56 610 71 34. Organizatorem konferencji są: Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu oraz  Instytut Studiów Strategicznych Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 24 maja 2018

mj

 Aktualności
12/12 3 cele, dla których wprowadza się do fabryk roboty przemysłowe
12/12 NIK: Sektor bankowy w Polsce jest stabilny
12/12 [TYLKO U NAS] Z. Sipiera: Nikt nie zmusza Rady Miasta Warszawy do upamiętniania komunistów przez nadawanie ich imion ulicom
12/12 Katowice: drugi dzień kongresu Energy 24 w ramach COP 24
12/12 Obrońcy życia zwrócili się do TK ws. tzw. aborcji eugenicznej
12/12 Emeryci i renciści od marca 2019 roku dostaną wyższe świadczenia
11/12 Gazetkonosz. Polacy mają kolejny sposób na oszczędzanie
11/12 Ciąg dalszy sporu na linii oświatowa "Solidarność" - minister edukacji
11/12 Katowice: COP24 dziś pod hasłem: "Lasy dla Polski, Polska dla świata"
11/12 Komisja śledcza ds. VAT przesłuchała ministra finansów w rządzie PO-PSL J. Rostowskiego
11/12 [TYLKO U NAS] Dr Bukowski: Nie może być tak, że chodzimy po ulicach, których bohaterami są komuniści, którzy niewolili polski naród
 Duchowość, Religia, Kościół
12/12 Egzamin z wiary i bardzo trudnej ufności
12/12 Obradowała Komisja Wspólna Przedstawicieli rządu RP i Konferencji Episkopatu Polski
11/12 Mądry da się zrozumieć w krótkich słowach...
11/12 Potrójny adwent myślenickiej wspólnoty parafialnej


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł