Portal Środa - 12 grudnia 2018 Ady, Aleksandra, Dagmary     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-05-24 Ks. kard. G. Müller zakończył wizytę na Syberii

Jesteście bardzo ważną częścią Kościoła – przypomniał katolikom na Syberii ks. kard. Gerhard Ludwig Müller. Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary przez sześć dni gościł w tym rejonie. Swoją wizytę zakończył w parafii św. Józefa Robotnika w Surgucie, uznawanej za największą parafię świata.


Wizyta ks. kard. Gerharda Mullera w Surgucie nie była przypadkowa. W miejscowym kościele znajduje się bowiem pierwsza figura Matki Bożej Fatimskiej, ofiarowana katolikom na Syberii dwa lata temu jako wotum wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II. Koronę dla Maryi poświęcił w Watykanie właśnie ks. kard. Müller. Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary zwrócił uwagę na powszechność Kościoła, którego symbolem jest surgucka parafia.– Mimo tego, że jest to największa parafia na świecie, to jednak doświadczyłem tutaj tej bliskości parafii i jej członków. Tak, jak apostołowie kiedyś, tak my dzisiaj – mimo wielu języków, narodowości, różnic, odmienności – łączymy się w jednej wierze, która pochodzi od Ducha Świętego. Jest dla nas miłością i radością – mówił ksiądz kardynał.Jak wskazał ks. Marek Jaśkowski, proboszcz parafii św. Józefa Robotnika w Surgucie, katolicy w Rosji czują się trochę na marginesie społeczeństwa. Dlatego przyjazd ks. kard. Gerharda Mullera to ogromna radość dla parafii i poczucie wielkiej wspólnoty przynależności do Kościoła.– Przyjazd kardynała z Rzymu, z Watykanu, kogoś tak bliskiego Ojcu Świętemu, pomaga nam poczuć się cząstką „Kościoła wszechświata” – wszechobecnego, katolickiego, powszechnego. Myślę, że to jest najważniejsze. To, co czasami zauważam, jak np. jeżdżę z młodymi ludźmi na Światowe Dni Młodzieży – czują się częścią wielkiej wspólnoty – oznajmił ks. Marek Jaśkowski.A jak mówił były prefekt Kongregacji Nauki Wiary – wszyscy ci, którzy wierzą w Chrystusa stanowią jedną rodzinę. W tym kontekście podkreślił, że niewielka wspólnota katolicka na Syberii ze swoim wspaniałym świadectwem stanowi jej bardzo ważną cząstkę. Ks. kard. w surguckiej parafii udzielił jednemu z chłopców z ormiańskiej rodziny Komunii św., zaś drugiemu chrztu świętego.


To wielkie świadectwo wiary dla tamtejszej społeczności – mówił proboszcz parafii św. Józefa Robotnika w Surgucie.– To jest również wielki dar dla całej naszej wspólnoty. Inni patrząc na to może też będą bardziej otwierać się na dar Pana Boga i dar sakramentów – wskazał kapłan.Podczas sześciodniowej wizyty na Syberii ks. kard. Gerhard Muller, poza Surgutem, odwiedził także Jekaterynburg i Tobolsk, gdzie wprowadził do tamtejszego kościoła Trójcy Przenajświętszej kopie figury Matki Bożej Fatimskiej oraz ozdobił ją koroną. Złożył również wizytę w prawosławnych sanktuariach w Ganina Jama oraz Abałakow.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 23 maja 2018

mj

 Aktualności
12/12 3 cele, dla których wprowadza się do fabryk roboty przemysłowe
12/12 NIK: Sektor bankowy w Polsce jest stabilny
12/12 [TYLKO U NAS] Z. Sipiera: Nikt nie zmusza Rady Miasta Warszawy do upamiętniania komunistów przez nadawanie ich imion ulicom
12/12 Katowice: drugi dzień kongresu Energy 24 w ramach COP 24
12/12 Obrońcy życia zwrócili się do TK ws. tzw. aborcji eugenicznej
12/12 Emeryci i renciści od marca 2019 roku dostaną wyższe świadczenia
11/12 Gazetkonosz. Polacy mają kolejny sposób na oszczędzanie
11/12 Ciąg dalszy sporu na linii oświatowa "Solidarność" - minister edukacji
11/12 Katowice: COP24 dziś pod hasłem: "Lasy dla Polski, Polska dla świata"
11/12 Komisja śledcza ds. VAT przesłuchała ministra finansów w rządzie PO-PSL J. Rostowskiego
11/12 [TYLKO U NAS] Dr Bukowski: Nie może być tak, że chodzimy po ulicach, których bohaterami są komuniści, którzy niewolili polski naród
 Duchowość, Religia, Kościół
12/12 Egzamin z wiary i bardzo trudnej ufności
12/12 Obradowała Komisja Wspólna Przedstawicieli rządu RP i Konferencji Episkopatu Polski
11/12 Mądry da się zrozumieć w krótkich słowach...
11/12 Potrójny adwent myślenickiej wspólnoty parafialnej


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł