Portal Piatek - 25 maja 2018 Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny      "Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość". ks. Tadeusz Olszański
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-05-16 Dr K. Kawęcki: KE nie jest zainteresowana merytoryczną dyskusją z polskim rządem

Komisja Europejska nie jest zainteresowana merytoryczną dyskusją z polskim rządem, realizuje scenariusz ciągłego wywierania presji na Polskę – mówił we wtorek w programie „Polski Punkt Widzenia” wiceprezes Prawicy RP dr Krzysztof Kawęcki.


Dziś spór o praworządność będzie tematem rozmów premiera Mateusza Morawieckiego z szefem Komisji Europejski Jean-Claudem Junckerem.


Na razie trudno mówić o zażegnaniu sporu.– Jest pewien progres w ciągu ostatnich tygodni, ale nie na tyle, by powiedzieć, że system praworządności został zmieniony. Będziemy kontynuować dialog – oświadczył wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans.


– Jeżeli możemy mówić o postępie, to ten postęp został dokonany ze strony Polski. Dzisiaj oczekujemy postępu (również) po stronie Komisji Europejskiej (…), ponieważ wyjście z tego napięcia jest możliwe tylko wtedy, kiedy obie strony będą czyniły jakieś kroki – mówił polski wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański.


 – Komisja Europejska w ten sposób realizuje strategię stałego wywierania presji na Polskę – ocenił wiceprezes Prawicy RP dr Krzysztof Kawęcki.Presji, do której – jak mówi – przyczyniły się błędy polskiego rządu.– Nasza ocena Prawicy Rzeczypospolitej od samego początku była taka, że uważaliśmy, że nie jest zasadne prowadzenie tzw. dialogu z Komisją Europejską, dlatego że w pewnym momencie ze strony polskiej zostało wszystko powiedziane – wskazał dr Krzysztof Kawęcki.„Tak zwanego dialogu”, bo relacje na linii Komisja Europejska – polski rząd, w opinii wiceprezesa Prawicy RP, przybrały formę dyktatu. Dialog godzi w proces legislacyjny suwerennego państwa.– To nie jest właściwie w gestii Komisji Europejskiej. My tym samym po prostu legitymizujemy działania Komisji Europejskiej. To nie chodzi tylko o Polskę, ale o funkcjonowanie UE – akcentował wiceprezes Prawicy RP.Komisji Europejskiej nie interesuje merytoryczna dyskusja – mówi dr Krzysztof Kawęcki.– To jest zupełny brak konsekwencji. Z drugiej strony (jeśli) chce się prowadzić ten dialog, zmierzać do kompromisu, to trzeba do tego kompromisu dążyć. Komisja Europejska nie ma tego typu intencji – zaznaczył dr Krzysztof Kawęcki.Spór o polską praworządność dziś wróci do Brukseli. Na posiedzeniu Komisji Europejskiej szczegóły dialogu z Polską ma przedstawić Frans Timmermans. W Sofii – na marginesie szczytu Unia Europejska–Bałkany Zachodnie, premier Mateusz Morawiecki spotka się z przewodniczącym KE Jean-Cluadem Junckerem.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 16 maja 2018

mj

 Aktualności
25/05 7 zasad odpowiedzialnego pożyczania online
25/05 Rzecznik "Solidarności": Opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą z podniesionym czołem zakończyć protest
25/05 [TYLKO U NAS] B. Kempa: Dziękuję WSKSiM, że temat problemów współczesnej polityki w zakresie prześladowań religijnych, konfliktów zbrojnych i etnicznych w XXI w. został podjęty
24/05 Rozmowy między rządem a protestującymi w Sejmie poprowadzi mediator?
24/05 W WSKSiM odbędzie się dziś konferencja nt. prześladowań chrześcijan
24/05 Konferencja w WSKSiM pt. "Niepodległość cyfrowa - elektroniczna komunikacja pomiędzy państwem a obywatelem"
 Duchowość, Religia, Kościół
25/05 Ryk Oślicy... Bóg: Osoba czy temat?
25/05 Dzień modlitwy o świętość kapłanów
24/05 Ks. kard. G. Müller zakończył wizytę na Syberii


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł