Portal Wtorek - 14 sierpnia 2018 Alfreda, Maksymiliana, Selmy     "Umieć żyć to: żyć lekko bez lekkomyślności, być wesołym bez swawoli, mieć odwagę bez brawury, zaufanie i radosną rezygnację" - Theodor Fontane
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-05-15 Rząd przedstawi dziś szczegóły kolejnego projektu dot. pomocy osobom niepełnosprawnych

Poznamy dziś szczegóły kolejnego projektu dotyczącego pomocy osobom niepełnosprawnym. Chodzi o propozycję tzw. daniny solidarnościowej, którą zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.


W efekcie wprowadzenia nowych przepisów miałby powstać specjalny fundusz  dla osób niepełnosprawnych, zasilany z dodatkowego opodatkowania osób najlepiej zarabiających.


Zdaniem ekonomisty Sławomira Horbaczewskiego, idea daniny solidarnościowej jest słuszna i wyrówna nierówności społeczne. – Jeżeli to zostanie ostatecznie wprowadzone w sposób ustawowy, czyli bardzo jednoznaczny i na terenie całego kraju, w stosunku do wszystkich osób, które podlegają takiemu opodatkowaniu, to wówczas mamy sytuację bardzo jednoznaczną, oczywistą, i myślę, że zrozumiałą dla wszystkich. Jest bardzo wiele osób, które są bardzo zamożne, osiągają duże dochody, które bardzo pozytywnie wypowiadają się o podzieleniu się osiąganymi dochodami z innymi osobami, bo te osoby osiągają te dochody dzięki temu, że funkcjonują w społeczeństwie – powiedział Sławomir Horbaczewski.Wczoraj dwie ustawy dotyczące osób niepełnosprawnych podpisał prezydent.


Pierwsza z nich zakłada wzrost renty socjalnej osób niepełnosprawnych z 865 zł do 1029 zł. Kolejna przewiduje szereg uprawnień dla niepełnosprawnych, m.in. w dostępie do świadczeń zdrowotnych czy wyrobów medycznych.


Ustawy stanowią odpowiedź na protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, który trwa w Sejmie od czterech tygodni. Protestujący domagają się m.in. dodatku w wysokości 500 zł dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 15 maja 2018

mj

 Aktualności
14/08 Policjanci zaostrzą protest?
14/08 Trwają prace dot. regulacji zasad skupu owoców i warzyw
14/08 [TYLKO U NAS] J. Mosiński o rozwiązaniu Marszu Powstania Warszawskiego: Widzimy jak absurdalną decyzję podjęła pani dyrektor Ewa Gawor
14/08 77 lat od męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego
13/08 Niezapomniany Prezent dla Sportowca
13/08 NIK: Niezbędna jest zmiana w przepisach dotyczących gęstości drewna przewożonego samochodami
13/08 M. Woś: Procedura wyboru nowych sędziów jest w toku. Nie ma obawy o zablokowanie SN
13/08 Pomoc dla rolników
13/08 [TYLKO U NAS] M. Błaszczak nt. LGBT: Próbują narzucić swoją interpretację praw i obowiązków
 Duchowość, Religia, Kościół
14/08 Potrójne działanie szatana
14/08 Warszawa: dziś otwarcie wystawy "Jan Paweł II - człowiek wolności"
13/08 Praszka: odpust kalwaryjskiego zaśnięcia Matki Bożej


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł