Portal Piatek - 25 maja 2018 Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny      "Jest światło i nieustający dzień tam, gdzie panuje miłość". ks. Tadeusz Olszański
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-05-15 Rząd przedstawi dziś szczegóły kolejnego projektu dot. pomocy osobom niepełnosprawnych

Poznamy dziś szczegóły kolejnego projektu dotyczącego pomocy osobom niepełnosprawnym. Chodzi o propozycję tzw. daniny solidarnościowej, którą zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.


W efekcie wprowadzenia nowych przepisów miałby powstać specjalny fundusz  dla osób niepełnosprawnych, zasilany z dodatkowego opodatkowania osób najlepiej zarabiających.


Zdaniem ekonomisty Sławomira Horbaczewskiego, idea daniny solidarnościowej jest słuszna i wyrówna nierówności społeczne. – Jeżeli to zostanie ostatecznie wprowadzone w sposób ustawowy, czyli bardzo jednoznaczny i na terenie całego kraju, w stosunku do wszystkich osób, które podlegają takiemu opodatkowaniu, to wówczas mamy sytuację bardzo jednoznaczną, oczywistą, i myślę, że zrozumiałą dla wszystkich. Jest bardzo wiele osób, które są bardzo zamożne, osiągają duże dochody, które bardzo pozytywnie wypowiadają się o podzieleniu się osiąganymi dochodami z innymi osobami, bo te osoby osiągają te dochody dzięki temu, że funkcjonują w społeczeństwie – powiedział Sławomir Horbaczewski.Wczoraj dwie ustawy dotyczące osób niepełnosprawnych podpisał prezydent.


Pierwsza z nich zakłada wzrost renty socjalnej osób niepełnosprawnych z 865 zł do 1029 zł. Kolejna przewiduje szereg uprawnień dla niepełnosprawnych, m.in. w dostępie do świadczeń zdrowotnych czy wyrobów medycznych.


Ustawy stanowią odpowiedź na protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, który trwa w Sejmie od czterech tygodni. Protestujący domagają się m.in. dodatku w wysokości 500 zł dla osób niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 15 maja 2018

mj

 Aktualności
25/05 7 zasad odpowiedzialnego pożyczania online
25/05 Rzecznik "Solidarności": Opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą z podniesionym czołem zakończyć protest
25/05 [TYLKO U NAS] B. Kempa: Dziękuję WSKSiM, że temat problemów współczesnej polityki w zakresie prześladowań religijnych, konfliktów zbrojnych i etnicznych w XXI w. został podjęty
24/05 Rozmowy między rządem a protestującymi w Sejmie poprowadzi mediator?
24/05 W WSKSiM odbędzie się dziś konferencja nt. prześladowań chrześcijan
24/05 Konferencja w WSKSiM pt. "Niepodległość cyfrowa - elektroniczna komunikacja pomiędzy państwem a obywatelem"
 Duchowość, Religia, Kościół
25/05 Ryk Oślicy... Bóg: Osoba czy temat?
25/05 Dzień modlitwy o świętość kapłanów
24/05 Ks. kard. G. Müller zakończył wizytę na Syberii


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł