Portal Czwartek - 17 stycznia 2019 Antoniego, Henryki, Mariana     "Gdy traktujemy nasze istnienie jako zadanie, jest ono zawsze do zniesienia" - Marie von Ebner-Eschenbach
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-05-15 Zakopane: Rodzina Radia Maryja modliła się w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach zostało ogłoszone przez Konferencję Episkopatu Polski sanktuarium narodowym. Dziś w tym szczególnym dla górali miejscu modliła się Rodzina Radia Maryja.


Wczoraj decyzję księży biskupów uroczyście ogłosił na Krzeptówkach metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski. Dziś w sanktuarium zgromadziła się Rodzina Radia Maryja z całego Podhala.– Tak bardzo chcemy jako kustosze tego sanktuarium sprawić, by ludzie, którzy wchodzą w progi Domu Matki wychodzili z tego miejsca z jednej strony pełni nadziei, a z drugiej umocnieni w wierze – mówił kustosz sanktuarium ks. dr Marian Mucha.Ogłoszenie sanktuarium na Krzeptówkach sanktuarium narodowym to dla nas wyzwanie – podkreślał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, łącząc się telefonicznie z uczestnikami spotkania.– Jest to dla nas wyzwanie i niech to idzie! Niech Matka Boża ma w nas pomocników, żeby ten świat uratować, uratować Polskę i wiarę w Polsce i we wszystkich Polakach, także na emigracji, bo co bez Pana Boga? – wskazywał o. dr Tadeusz Rydzyk.Prowincjał Pallotynów ks. dr Zenon Hanas SAC przypominał w homilii, że sanktuarium na Krzeptówkach jest związane z sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. To właśnie śp. ks. Mirosław Drozdek, kustosz z Krzeptówek, przekazał do Torunia ikonę, przed którą w Watykanie modlił się papież Polak.– Chciałoby się życzyć, żeby te sanktuaria rozwijały się, bo one są nam potrzebne. Módlmy się zatem, aby te wszystkie sanktuaria na świecie, aby one nieustannie tworzyły Boże Królestwo na ziemi – powiedział ks. dr Zenon Hanas.Zakopiańskie sanktuarium jest wotum wdzięczności za ocalenie życia św. Jana Pawła II. Po zamachu na Ojca Świętego górale zobowiązali się, że jeśli „Bóg uratuje życie papieża, na tym miejscu wybudują kościół dziękczynienia”. Papież Polak osobiście konsekrował świątynię w 1997 r.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 14 maja 2018

mj

 Aktualności
17/01 Zaostrzenie przepisów o cudzoziemcach
17/01 Ustawa o Sieci Badawczej Łukasiewicz czy wybór uzupełniający członka Trybunału Stanu tematami posiedzenia Sejmu
17/01 Gdańsk: dziś rozpoczynają się uroczystości pogrzebowe prezydenta Adamowicza
17/01 Debata europosłów nt. sposobu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE
16/01 Min. Zdrowia oraz Polskie Towarzystwo Kardiologiczne opracowało program opieki nad pacjentami z niewydolnością serca
16/01 Warszawa: dziś rozpoczyna się polsko-amerykańska konferencja nt. cyberbezpieczeństwa z udziałem m.in. premiera RP
16/01 Rządowy projekt emerytur dla matek, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci, z poparciem opozycji
14/01 Żeglarski ulubieniec - czyli słów kilka o czarterze jachtów w Chorwacji
 Duchowość, Religia, Kościół
17/01 Piastowanie świata
17/01 Papież Franciszek: Powiedzenie "Abba" jest czymś o wiele bardziej intymnym i poruszającym niż jedynie nazywanie Boga "Ojcem"
16/01 "Wszelka przesada pochodzi od diabła"
16/01 Panama: przybyli kolejni polscy uczestnicy ŚDM


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł