Portal Środa - 20 marca 2019 Joachima, Kiry, Maurycego     "Co skraca mi czas - Działanie! Co wydłuża go niemiłosiernie ? - Bezczynność!" - Johann Wolfgang Goethe
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-04-16 W jakich sytuacjach oferta firmy pożyczkowej okaże się bardzo pomocna?

Obecnie nie ma najmniejszego problemu z dostępnością do różnego typu produktów. Większą trudnością może natomiast okazać się podjęcie decyzji, czy sfinansowanie planów. Tutaj z pomocą przychodzą firmy pożyczkowe. W jakich sytuacjach warto się do nich zwrócić?

Zakup samochodu

Sporo osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez własnego auta. Mimo iż ze środkami transportu raczej nie ma problemu, to jednak samochód bardzo się przydaje na przykład, gdy ma się dzieci. Nie trzeba też zapewne wspominać, że jego posiadanie wiąże się z wygodą. Podobnego zdania na pewno jest ogromna liczba ludzi, co widać po ruchu, jaki panuje na drogach. Samo znalezienie odpowiedniego samochodu nie jest trudne, natomiast sfinansowanie takiego zakupu już tak. Tym ciężej odłożyć potrzebne środki, im droższy jest wybrany model. Tutaj z pomocą przychodzi pożyczka, która znajduje się w ofercie wielu firm i banków. Sprawdzić należy maksymalną kwotę, jaką udzielają tego typu instytucje, ponieważ nie wszędzie sytuacja jest identyczna. W niektórych miejscach znajdziemy specjalną pożyczkę na samochód, o której więcej przeczytać można tutaj. Może być ona alternatywą dla standardowego kredytu ratalnego.

Wakacje

Wiele osób ma do dyspozycji tylko 20 lub 26 dni urlopu w ciągu roku. Zazwyczaj czekamy z niecierpliwością na moment, kiedy będzie można zrelaksować się przez dwa tygodnie w pięknym miejscu wraz z całą rodziną. W spełnieniu planów przeszkodzić może niewystarczający budżet. A przecież, szczególnie gdy mamy dzieci, nie sposób przełożyć wymarzonego wyjazdu na kilka miesięcy później, bo pociechy nie będą miały już w tym czasie wakacji. Sporo ludzi nie może czekać na to, aż uda się zgromadzić nieco więcej pieniędzy, bo termin, w jakim mogą wyjechać, jest ściśle określony. Zatem zamiast rezygnować z wyczekiwanego wolnego w związku z nieprzewidzianymi wydatkami, można wziąć pożyczkę i nie zmieniać planów. To dobra opcja dla tych, którzy nie chcą prosić o pieniądze rodziny, czy znajomych.

Remonty i nieprzewidziane awarie

W każdym mieszkaniu zdarzyć się może jakaś awaria. Chodzi zarówno o instalację, jak i przydatny na co dzień sprzęt, który odmawia posłuszeństwa. Nie zawsze mamy środki odłożone na tak zwaną czarną godzinę, które pokryłyby takie nieprzewidziane wydatki. Jeśli działać trzeba od razu i nie można czekać, aż na konto wpłynie wypłata, to konieczne staje się pożyczenie pieniędzy. Chwilówka, czyli szybka pożyczka jest łatwym i szybkim wyjściem, dlatego też wiele osób właśnie do takich firm kieruje swoje kroki. Z reguły kwoty, o jakie chodzi, mieszczą się w limicie kilkuset złotych, więc załatwienie kredytu w banku jest dla niektórych zbyt dużym i niepotrzebnym zamieszaniem. Poza tym często nie otrzymamy środków tak szybko, jak byśmy chcieli. Natomiast konieczność zdobycia dodatkowej gotówki pojawia się również w sytuacji, gdy podczas remontu jednak nie uda się zmieścić w zaplanowanym budżecie. Wtedy też niektórzy decydują się na szybką pożyczkę, którą można zwrócić po otrzymaniu wynagrodzenia z pracy.

Zorganizowanie potrzebnych funduszy nie jest tak trudne, jak się wydaje. Mowa oczywiście o kwotach, które nie są takie duże. Jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że pożyczając pieniądze na dość krótki termin, należy go bezwzględnie przestrzegać. W niektórych parabankach zdarza się, że kary za ewentualną zwłokę są bardzo wysokie i szybko z darmowej pożyczki robi się najdroższa, jaką dotąd braliśmy. Zatem terminowość w spłacaniu zobowiązań jest sprawą ogromnie ważną. Na pewno uda się uniknąć zaskoczenia, jeżeli dokładnie przeczyta się podpisywaną umowę. Jeśli coś nam w jej zapisach nie odpowiada to lepiej zrezygnować i poszukać innego miejsca, bo tego typu ofert na rynku jest wiele.

Silesian


 Aktualności
20/03 Pierwszy dzień astronomicznej wiosny
20/03 [TYLKO U NAS] Prof. K. Pawłowicz: Decyzja TSUE jest czysto polityczną zagrywką
20/03 Do Sejmu trafił projekt nowelizacji zakładający obniżenie tzw. podatku miedziowego
20/03 Trwają prace nad nową produkcją wychowanków WSKSiM - filmem "Nędzarz i Madame"
19/03 Premier M. Morawiecki: Aktywność seniorów jest niezwykle ważna
19/03 Zbiera się dziś rząd; wśród tematów projekt noweli ustawy o ewidencji ludności
19/03 Kolejna tura rozmów na linii MEN - oświatowa "Solidarność"
19/03 [TYLKO U NAS] Min. J. Kwieciński: Poprzez bardzo dobre zarządzanie państwem mamy świetne wyniki gospodarcze, a pożytki płynące z rozwoju kierowane są do całego społeczeństwa
 Duchowość, Religia, Kościół
20/03 W duchu monastycznego "lectio"
20/03 Pokrzepienie
19/03 Gdzie w całej historii Kościoła znajdzie się druga relacja o tym, jak Chrystus robi kawały swoim mistyczkom? Kim była Św. Gertruda Wielka? [część 2]
19/03 29 i 30 marca odbędzie się konferencja "Bóg, Rodzina, Firma, Hojność"


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł