Portal Niedziela - 16 grudnia 2018 Albiny, Sebastiana, Zdzisławy     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-04-16 Ostatni dzień składania wniosków o rozliczenie PIT przez Urząd Skarbowy

Jeszcze tylko dziś podatnicy mogą złożyć internetowy wniosek o sporządzenie PIT przez Urząd Skarbowy. Udogodnienie dostępne jest dla pracowników, zleceniobiorców, wykonujących umowy o dzieło, emerytów i rencistów.


Tzw. PIT-WZ składamy elektronicznie za pośrednictwem Portalu Podatkowego lub systemu e-Deklaracje. We wniosku udostępniamy skarbówce podstawowe informacje m.in. dane identyfikacyjne.


Po tym, w ciągu pięciu dni, fiskus sporządzi za nas zeznanie podatkowe. Można je zaakceptować lub odrzucić. PIT-WZ jest jednym z wielu udogodnień, jakie w ostatnim czasie Ministerstwo Finansów przygotowało dla podatników.


Jak wskazuje Paweł Cybulski, wiceminister finansów, internetowa forma rozliczenia swoich dochodów staje się z roku na rok coraz bardziej popularna.– Jeśli chodzi o rok 2017, to mieliśmy 54 proc. podatników w podatku dochodowym, którzy rozliczyli się w sposób elektroniczny. Ta tendencja w tym roku jest wzrostowa, więc będziemy odnotowywali kolejny wzrost liczby podatników, którzy korzystają z elektronicznego rozliczenia w podatku dochodowym. Oczywiście stosujemy pomoc dla podatników, którzy chcą się rozliczyć w ten sposób, jest to m.in. PFR, czyli częściowe rozliczenie podatku dochodowego już przez urząd. Posiadając już pewne dane z organów rentowych, możemy służyć tymi danymi – mówi Paweł Cybulski.Termin złożenia deklaracji podatkowych za 2017 rok mija 30 kwietnia. Urzędnicy jednak zachęcają, by nie czekać do ostatniego dnia. Wówczas podatnicy mogą spotkać się z dużymi kolejkami w urzędach. Osoby, które nie dotrzymają terminu rozliczenia się z fiskusem, mogą być narażone na karę za wykroczenie skarbowe.


Źródło: radiomaryja.pl, 16 kwietnia 2018

mj

 Aktualności
16/12 [TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz: Wszyscy, którzy mają alergię na chrześcijaństwo - powinni zrezygnować z tego, co ono wniosło: szpitalnictwa, oświaty i kultury
16/12 Premier M. Morawiecki na konwencji PiS w Szeligach pod Warszawą: W styczniu-lutym przedstawimy program wyborczy
15/12 [TYLKO U NAS] Szef Fundacji Mamy i Taty: Skala rozwodów w Polsce jest olbrzymia. To wirus, który trawi nasze społeczeństwo
15/12 Sejm odrzucił wniosek PO o wotum nieufności wobec rządu M. Morawieckiego
15/12 Pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. rodziny: "trzecia płeć" efektem odejścia od wiary
15/12 Zakończył się szczyt Unii Europejskiej w Brukseli
13/12 Zaawansowana technologia dostępna dla każdego
12/12 3 cele, dla których wprowadza się do fabryk roboty przemysłowe
 Duchowość, Religia, Kościół
16/12 Wybór dobra // 3. Niedziela Adwentu
16/12 Caritas Polska przekazała 36 mld zł na pomoc syryjskim rodzinom
15/12 Bliskość Pana wywołuje radość // 3 Niedziela Adwentu, rok C
15/12 Kolędowanie korpusu dyplomatycznego


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł