Portal Czwartek - 19 kwietnia 2018 Alfa, Leonii, Tytusa      "Człowiek może się obejść bez wielu rzeczy, ale nie może się obejść bez drugiego człowieka". Ludwig Borne
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-04-16 Ostatni dzień składania wniosków o rozliczenie PIT przez Urząd Skarbowy

Jeszcze tylko dziś podatnicy mogą złożyć internetowy wniosek o sporządzenie PIT przez Urząd Skarbowy. Udogodnienie dostępne jest dla pracowników, zleceniobiorców, wykonujących umowy o dzieło, emerytów i rencistów.


Tzw. PIT-WZ składamy elektronicznie za pośrednictwem Portalu Podatkowego lub systemu e-Deklaracje. We wniosku udostępniamy skarbówce podstawowe informacje m.in. dane identyfikacyjne.


Po tym, w ciągu pięciu dni, fiskus sporządzi za nas zeznanie podatkowe. Można je zaakceptować lub odrzucić. PIT-WZ jest jednym z wielu udogodnień, jakie w ostatnim czasie Ministerstwo Finansów przygotowało dla podatników.


Jak wskazuje Paweł Cybulski, wiceminister finansów, internetowa forma rozliczenia swoich dochodów staje się z roku na rok coraz bardziej popularna.– Jeśli chodzi o rok 2017, to mieliśmy 54 proc. podatników w podatku dochodowym, którzy rozliczyli się w sposób elektroniczny. Ta tendencja w tym roku jest wzrostowa, więc będziemy odnotowywali kolejny wzrost liczby podatników, którzy korzystają z elektronicznego rozliczenia w podatku dochodowym. Oczywiście stosujemy pomoc dla podatników, którzy chcą się rozliczyć w ten sposób, jest to m.in. PFR, czyli częściowe rozliczenie podatku dochodowego już przez urząd. Posiadając już pewne dane z organów rentowych, możemy służyć tymi danymi – mówi Paweł Cybulski.Termin złożenia deklaracji podatkowych za 2017 rok mija 30 kwietnia. Urzędnicy jednak zachęcają, by nie czekać do ostatniego dnia. Wówczas podatnicy mogą spotkać się z dużymi kolejkami w urzędach. Osoby, które nie dotrzymają terminu rozliczenia się z fiskusem, mogą być narażone na karę za wykroczenie skarbowe.


Źródło: radiomaryja.pl, 16 kwietnia 2018

mj

 Aktualności
19/04 Spór wokół kupna kolekcji Czartoryskich
19/04 Zarząd PO zdecyduje dziś ws. S. Gawłowskiego
19/04 [TYLKO U NAS] B. Gosiewska: Obawiam się, czy polski wymiar sprawiedliwości zdoła udowodnić Tuskowi jego winy
18/04 [TYLKO U NAS] M. Chludziński: To, co robimy dobrze w Agencji Rozwoju Przemysłu, to zajęcie się problemem, postawieniem firmy na nogi
18/04 Ekspert o podniesieniu prognozy wzrostu PKB: Polska będzie rozwijała się znacznie lepiej, niż pierwotnie zakładano
18/04 Warszawa: minister Ł. Szumowski zainauguruje narodową debatę o zdrowiu
16/04 Ubezpieczenie SEAT-a - czy warto długo szukać?
16/04 W jakich sytuacjach oferta firmy pożyczkowej okaże się bardzo pomocna?
 Duchowość, Religia, Kościół
19/04 Konieczność milczenia
19/04 Trwa XXII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
18/04 Siostra Małgorzata Borkowska wyjaśnia: "Jedno jest pewne: to nie my mamy uczyć Boga ani miłosierdzia, ani sprawiedliwości."


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł