Portal Środa - 20 marca 2019 Joachima, Kiry, Maurycego     "Co skraca mi czas - Działanie! Co wydłuża go niemiłosiernie ? - Bezczynność!" - Johann Wolfgang Goethe
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-04-16 X Tydzień Biblijny

Rozpoczął się X Tydzień Biblijny. Towarzyszy mu hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” związane z rokiem duszpasterskim.


Do wszystkich parafii w Polsce został przesłany „Przegląd biblijny”, zawierający materiały na cały tydzień biblijny. Są to rozważania, homilie, katechezy biblijne, materiały do spotkań w grupach, a także plakaty, materiały do lektury Listu do Rzymian.


Co roku Tydzień Biblijny organizuje Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II. Celem jest pogłębianie rozumienia Objawienia Pańskiego w świetle Pisma Świętego zgodnie z nauką Kościoła. Chodzi także o kształtowanie duchowości i kultury biblijnej w duszpasterstwie, a także w indywidualnej formacji wiernych.


W tym roku bierzemy do ręki i rozważamy List św. Pawła do Rzymian – przypomniał ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący Dzieła Biblijnego św. Jana Pawła II.Jak to się mówi w biblistyce, bierzemy do ręki „Ewangelię Pawłową” – Ewangelię Apostoła Narodów, w której to Ewangelii tenże wybitny apostoł, który dogłębnie zrozumiał, na czym polega zbawienie człowieka i świata, objaśnia, że z krzyża i zmartwychwstania Chrystusa wypływa dar Ducha Świętego. To On nas prowadzi do pełni życia wiecznego. Zapraszam więc wszystkich do osobistej pogłębionej lektury Listu do Rzymian – mówił ks. prof. Witczyk.W kontekście obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości we wszystkich kościołach naszego kraju wczoraj przeżywaliśmy Niedzielę Biblijną, a także II Narodowe Czytanie Pisma Świętego.


Honorowym patronatem objęli je: przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki i Prezes Rady Ministrów RP Mateusz Morawiecki.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 16 kwietnia 2018

mj

 Aktualności
20/03 Pierwszy dzień astronomicznej wiosny
20/03 [TYLKO U NAS] Prof. K. Pawłowicz: Decyzja TSUE jest czysto polityczną zagrywką
20/03 Do Sejmu trafił projekt nowelizacji zakładający obniżenie tzw. podatku miedziowego
20/03 Trwają prace nad nową produkcją wychowanków WSKSiM - filmem "Nędzarz i Madame"
19/03 Premier M. Morawiecki: Aktywność seniorów jest niezwykle ważna
19/03 Zbiera się dziś rząd; wśród tematów projekt noweli ustawy o ewidencji ludności
19/03 Kolejna tura rozmów na linii MEN - oświatowa "Solidarność"
19/03 [TYLKO U NAS] Min. J. Kwieciński: Poprzez bardzo dobre zarządzanie państwem mamy świetne wyniki gospodarcze, a pożytki płynące z rozwoju kierowane są do całego społeczeństwa
 Duchowość, Religia, Kościół
20/03 W duchu monastycznego "lectio"
20/03 Pokrzepienie
19/03 Gdzie w całej historii Kościoła znajdzie się druga relacja o tym, jak Chrystus robi kawały swoim mistyczkom? Kim była Św. Gertruda Wielka? [część 2]
19/03 29 i 30 marca odbędzie się konferencja "Bóg, Rodzina, Firma, Hojność"


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł