Portal Czwartek - 19 kwietnia 2018 Alfa, Leonii, Tytusa      "Człowiek może się obejść bez wielu rzeczy, ale nie może się obejść bez drugiego człowieka". Ludwig Borne
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-04-16 X Tydzień Biblijny

Rozpoczął się X Tydzień Biblijny. Towarzyszy mu hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” związane z rokiem duszpasterskim.


Do wszystkich parafii w Polsce został przesłany „Przegląd biblijny”, zawierający materiały na cały tydzień biblijny. Są to rozważania, homilie, katechezy biblijne, materiały do spotkań w grupach, a także plakaty, materiały do lektury Listu do Rzymian.


Co roku Tydzień Biblijny organizuje Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II. Celem jest pogłębianie rozumienia Objawienia Pańskiego w świetle Pisma Świętego zgodnie z nauką Kościoła. Chodzi także o kształtowanie duchowości i kultury biblijnej w duszpasterstwie, a także w indywidualnej formacji wiernych.


W tym roku bierzemy do ręki i rozważamy List św. Pawła do Rzymian – przypomniał ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący Dzieła Biblijnego św. Jana Pawła II.Jak to się mówi w biblistyce, bierzemy do ręki „Ewangelię Pawłową” – Ewangelię Apostoła Narodów, w której to Ewangelii tenże wybitny apostoł, który dogłębnie zrozumiał, na czym polega zbawienie człowieka i świata, objaśnia, że z krzyża i zmartwychwstania Chrystusa wypływa dar Ducha Świętego. To On nas prowadzi do pełni życia wiecznego. Zapraszam więc wszystkich do osobistej pogłębionej lektury Listu do Rzymian – mówił ks. prof. Witczyk.W kontekście obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości we wszystkich kościołach naszego kraju wczoraj przeżywaliśmy Niedzielę Biblijną, a także II Narodowe Czytanie Pisma Świętego.


Honorowym patronatem objęli je: przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki i Prezes Rady Ministrów RP Mateusz Morawiecki.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 16 kwietnia 2018

mj

 Aktualności
19/04 Spór wokół kupna kolekcji Czartoryskich
19/04 Zarząd PO zdecyduje dziś ws. S. Gawłowskiego
19/04 [TYLKO U NAS] B. Gosiewska: Obawiam się, czy polski wymiar sprawiedliwości zdoła udowodnić Tuskowi jego winy
18/04 [TYLKO U NAS] M. Chludziński: To, co robimy dobrze w Agencji Rozwoju Przemysłu, to zajęcie się problemem, postawieniem firmy na nogi
18/04 Ekspert o podniesieniu prognozy wzrostu PKB: Polska będzie rozwijała się znacznie lepiej, niż pierwotnie zakładano
18/04 Warszawa: minister Ł. Szumowski zainauguruje narodową debatę o zdrowiu
16/04 Ubezpieczenie SEAT-a - czy warto długo szukać?
16/04 W jakich sytuacjach oferta firmy pożyczkowej okaże się bardzo pomocna?
 Duchowość, Religia, Kościół
19/04 Konieczność milczenia
19/04 Trwa XXII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
18/04 Siostra Małgorzata Borkowska wyjaśnia: "Jedno jest pewne: to nie my mamy uczyć Boga ani miłosierdzia, ani sprawiedliwości."


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł