Portal Niedziela - 16 grudnia 2018 Albiny, Sebastiana, Zdzisławy     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-04-16 X Tydzień Biblijny

Rozpoczął się X Tydzień Biblijny. Towarzyszy mu hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” związane z rokiem duszpasterskim.


Do wszystkich parafii w Polsce został przesłany „Przegląd biblijny”, zawierający materiały na cały tydzień biblijny. Są to rozważania, homilie, katechezy biblijne, materiały do spotkań w grupach, a także plakaty, materiały do lektury Listu do Rzymian.


Co roku Tydzień Biblijny organizuje Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II. Celem jest pogłębianie rozumienia Objawienia Pańskiego w świetle Pisma Świętego zgodnie z nauką Kościoła. Chodzi także o kształtowanie duchowości i kultury biblijnej w duszpasterstwie, a także w indywidualnej formacji wiernych.


W tym roku bierzemy do ręki i rozważamy List św. Pawła do Rzymian – przypomniał ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący Dzieła Biblijnego św. Jana Pawła II.Jak to się mówi w biblistyce, bierzemy do ręki „Ewangelię Pawłową” – Ewangelię Apostoła Narodów, w której to Ewangelii tenże wybitny apostoł, który dogłębnie zrozumiał, na czym polega zbawienie człowieka i świata, objaśnia, że z krzyża i zmartwychwstania Chrystusa wypływa dar Ducha Świętego. To On nas prowadzi do pełni życia wiecznego. Zapraszam więc wszystkich do osobistej pogłębionej lektury Listu do Rzymian – mówił ks. prof. Witczyk.W kontekście obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości we wszystkich kościołach naszego kraju wczoraj przeżywaliśmy Niedzielę Biblijną, a także II Narodowe Czytanie Pisma Świętego.


Honorowym patronatem objęli je: przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki i Prezes Rady Ministrów RP Mateusz Morawiecki.


RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 16 kwietnia 2018

mj

 Aktualności
16/12 [TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz: Wszyscy, którzy mają alergię na chrześcijaństwo - powinni zrezygnować z tego, co ono wniosło: szpitalnictwa, oświaty i kultury
16/12 Premier M. Morawiecki na konwencji PiS w Szeligach pod Warszawą: W styczniu-lutym przedstawimy program wyborczy
15/12 [TYLKO U NAS] Szef Fundacji Mamy i Taty: Skala rozwodów w Polsce jest olbrzymia. To wirus, który trawi nasze społeczeństwo
15/12 Sejm odrzucił wniosek PO o wotum nieufności wobec rządu M. Morawieckiego
15/12 Pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. rodziny: "trzecia płeć" efektem odejścia od wiary
15/12 Zakończył się szczyt Unii Europejskiej w Brukseli
13/12 Zaawansowana technologia dostępna dla każdego
12/12 3 cele, dla których wprowadza się do fabryk roboty przemysłowe
 Duchowość, Religia, Kościół
16/12 Wybór dobra // 3. Niedziela Adwentu
16/12 Caritas Polska przekazała 36 mld zł na pomoc syryjskim rodzinom
15/12 Bliskość Pana wywołuje radość // 3 Niedziela Adwentu, rok C
15/12 Kolędowanie korpusu dyplomatycznego


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł