Portal Niedziela - 16 grudnia 2018 Albiny, Sebastiana, Zdzisławy     
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-04-15 Wystawa Madonn papieskich w krakowskim Centrum Jana Pawła II

W Centrum Jana Pawła II w Krakowie można oglądać wystawę Madonn papieskich. Wystawa „Mater Ecclesiae” jest hołdem wdzięczności za wielki pontyfikat papieża Polaka. W tym roku będziemy obchodzić 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.


Wystawa przedstawia 36 kopii oryginałów Madonn związanych ze świętym Janem Pawłem II – mówił ksiądz Jan Kabziński, kustosz sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.– To Madonny, do których Ojciec Święty zawsze się zwracał od swoich młodzieńczych lat. Jako mały chłopiec był prowadzony przez swojego ojca do Kalwarii. Całe życie tam pielgrzymował, nawet jako papież. Jego zawołanie papieskie Totus Tuus świadczy, że on Maryję kochał jako swoją matkę – wskazał ks. Jan Kabziński.Na ikonach widnieją Madonny z całego świata, które koronowane były przez papieża Polaka podczas jego pielgrzymek. Z Polski są między innymi Czarna Madonna z Jasnej Góry, Matka Boża Gietrzwałdzka czy Słuchająca.


Wystawę przygotowali artyści z „Grupy Lumen” działającej w ramach Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Twórców Sztuki Sakralnej Ecclesia.


Bogusław Kwiecień jest autorem ikony Matki Bożej Świętojańskiej – strażniczki wolności.– Chciałem malować ten obraz. U sióstr Prezentek szukałem odpowiednich materiałów. Jak namalowałem obraz, to okazało się, że nasza „Grupa Lumen” właśnie przygotowuje wystawę Madonny papieskie – mówił Bogusław Kwiecień.Wystawa jest hołdem wdzięczności za wielki pontyfikat papieża Polaka. W tym roku przypada 40. rocznica wybrania Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską.– Chcemy w ten sposób zaakcentować bardzo ważną rzecz dla duchowości św. Jana Pawła II, jak i dla duchowości naszego katolicyzmu, a mianowicie tej łączności naszej pobożności z Maryją albo naszej pobożności poprzez Maryję – zaznaczył o. Zygfryd Kot SJ.  Wystawę można oglądać codziennie do 29 kwietnia.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 15 kwietnia 2018

mj

 Aktualności
16/12 [TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz: Wszyscy, którzy mają alergię na chrześcijaństwo - powinni zrezygnować z tego, co ono wniosło: szpitalnictwa, oświaty i kultury
16/12 Premier M. Morawiecki na konwencji PiS w Szeligach pod Warszawą: W styczniu-lutym przedstawimy program wyborczy
15/12 [TYLKO U NAS] Szef Fundacji Mamy i Taty: Skala rozwodów w Polsce jest olbrzymia. To wirus, który trawi nasze społeczeństwo
15/12 Sejm odrzucił wniosek PO o wotum nieufności wobec rządu M. Morawieckiego
15/12 Pełnomocnik wojewody lubelskiego ds. rodziny: "trzecia płeć" efektem odejścia od wiary
15/12 Zakończył się szczyt Unii Europejskiej w Brukseli
13/12 Zaawansowana technologia dostępna dla każdego
12/12 3 cele, dla których wprowadza się do fabryk roboty przemysłowe
 Duchowość, Religia, Kościół
16/12 Wybór dobra // 3. Niedziela Adwentu
16/12 Caritas Polska przekazała 36 mld zł na pomoc syryjskim rodzinom
15/12 Bliskość Pana wywołuje radość // 3 Niedziela Adwentu, rok C
15/12 Kolędowanie korpusu dyplomatycznego


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł