Portal Czwartek - 19 kwietnia 2018 Alfa, Leonii, Tytusa      "Człowiek może się obejść bez wielu rzeczy, ale nie może się obejść bez drugiego człowieka". Ludwig Borne
Szukaj     Szukaj wg branż
Powiększ +

2018-04-15 Wystawa Madonn papieskich w krakowskim Centrum Jana Pawła II

W Centrum Jana Pawła II w Krakowie można oglądać wystawę Madonn papieskich. Wystawa „Mater Ecclesiae” jest hołdem wdzięczności za wielki pontyfikat papieża Polaka. W tym roku będziemy obchodzić 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.


Wystawa przedstawia 36 kopii oryginałów Madonn związanych ze świętym Janem Pawłem II – mówił ksiądz Jan Kabziński, kustosz sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie.– To Madonny, do których Ojciec Święty zawsze się zwracał od swoich młodzieńczych lat. Jako mały chłopiec był prowadzony przez swojego ojca do Kalwarii. Całe życie tam pielgrzymował, nawet jako papież. Jego zawołanie papieskie Totus Tuus świadczy, że on Maryję kochał jako swoją matkę – wskazał ks. Jan Kabziński.Na ikonach widnieją Madonny z całego świata, które koronowane były przez papieża Polaka podczas jego pielgrzymek. Z Polski są między innymi Czarna Madonna z Jasnej Góry, Matka Boża Gietrzwałdzka czy Słuchająca.


Wystawę przygotowali artyści z „Grupy Lumen” działającej w ramach Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Twórców Sztuki Sakralnej Ecclesia.


Bogusław Kwiecień jest autorem ikony Matki Bożej Świętojańskiej – strażniczki wolności.– Chciałem malować ten obraz. U sióstr Prezentek szukałem odpowiednich materiałów. Jak namalowałem obraz, to okazało się, że nasza „Grupa Lumen” właśnie przygotowuje wystawę Madonny papieskie – mówił Bogusław Kwiecień.Wystawa jest hołdem wdzięczności za wielki pontyfikat papieża Polaka. W tym roku przypada 40. rocznica wybrania Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską.– Chcemy w ten sposób zaakcentować bardzo ważną rzecz dla duchowości św. Jana Pawła II, jak i dla duchowości naszego katolicyzmu, a mianowicie tej łączności naszej pobożności z Maryją albo naszej pobożności poprzez Maryję – zaznaczył o. Zygfryd Kot SJ.  Wystawę można oglądać codziennie do 29 kwietnia.


TV Trwam News/RIRM


Źródło: radiomaryja.pl, 15 kwietnia 2018

mj

 Aktualności
19/04 Spór wokół kupna kolekcji Czartoryskich
19/04 Zarząd PO zdecyduje dziś ws. S. Gawłowskiego
19/04 [TYLKO U NAS] B. Gosiewska: Obawiam się, czy polski wymiar sprawiedliwości zdoła udowodnić Tuskowi jego winy
18/04 [TYLKO U NAS] M. Chludziński: To, co robimy dobrze w Agencji Rozwoju Przemysłu, to zajęcie się problemem, postawieniem firmy na nogi
18/04 Ekspert o podniesieniu prognozy wzrostu PKB: Polska będzie rozwijała się znacznie lepiej, niż pierwotnie zakładano
18/04 Warszawa: minister Ł. Szumowski zainauguruje narodową debatę o zdrowiu
16/04 Ubezpieczenie SEAT-a - czy warto długo szukać?
16/04 W jakich sytuacjach oferta firmy pożyczkowej okaże się bardzo pomocna?
 Duchowość, Religia, Kościół
19/04 Konieczność milczenia
19/04 Trwa XXII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
18/04 Siostra Małgorzata Borkowska wyjaśnia: "Jedno jest pewne: to nie my mamy uczyć Boga ani miłosierdzia, ani sprawiedliwości."


 © Wszelkie prawa zastrzeżone - Interaktywna Polska Sp. z o.o. (18) 4490077; 509 740 777 ; e-mail: biuro@iap.pl

www.csz.gminagrybow.pl www.gosir.gminagrybow.pl wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł